Bonnie i Clyde to para łabędzi, które zawsze są razem. Kiedy próbowano je rozdzielić, potrzeba było do tego czterech silnych mężczyzn, dwóch tratw i specjalnego sprzętu.

Wszyscy w angielskim miasteczku Crewe znają Bonnie i Clyde'a. To para łabędzi, które przez cały rok mieszkają na tutejszym jeziorze - są tu karmione, pielęgnowane i doglądane. Ta para jest prawdziwymi lokalnymi celebrytami. Bonnie i Clyde są naprawdę nierozłączni, z reguły nie oddalają się od siebie nawet o metr.

Tak się jednak złożyło, że Bonnie uszkodziła sobie łapę. Ptak zaczął bardzo kuleć, co oczywiście nie mogło pozostać niezauważone przez troskliwych sąsiadów. Wezwali pogotowie ratunkowe dla łabędzi, aby zabrano ją do schroniska i wyleczono. Ale Bonnie zdała sobie sprawę, że próbują ją rozdzielić z ukochanym. Postanowiła, że nie podda się bez walki.

foto: google

Wydawałoby się, co ptak może zrobić dorosłej osobie, do tego będąc rannym? Ale łabędzie mają silne skrzydła i ostry dziób. Bonnie próbowała uciekać przed ratownikami, a gdy to się nie udało, zaczęła atakować. Ptak był bardziej niż przekonujący w swoim zamiarze nieopuszczania jeziora. Profesjonaliści nie mogli się tak po prostu poddać. Aby złapać Bonnie i zabrać ją w bezpieczne miejsce, potrzebny był zespół czterech wyszkolonych mężczyzn i dwie tratwy ratunkowe.

foto: google

Ośrodek opieki nad dzikimi zwierzętami natychmiast rozpoczął leczenie łabędzia. Chcieli, aby jak najszybciej wróciła do Clyde'a - łabędzie są znane z tego, że są monogamiczne i trudno im poradzić sobie z utratą partnera. Jest to dość oczywiste, że partner Bonnie okropnie się czuje z powodu utraty. Niestety, okazało się, że ptaka nie da się całkowicie wyleczyć - stara kontuzja, która goiła się bez opieki lekarzy, dawała o sobie znać. Ale weterynarze zrobili wszystko co mogli i byli gotowi zawieźć ją do jej domu.

foto: google

Bonnie nie było cały miesiąc. Jak ptaki poradziły sobie z rozłąką? Jak Clyde przyjmie powrót ukochanej? Czy Bonnie ucieszy się na widok swojego partnera? Wszyscy mieszkańcy zebrali się, aby obejrzeć to spotkanie - przez cały miesiąc obawiano się o los tej pary. W końcu weterynarze otworzyli samochód, potem klatkę i biały ptak już był na wolności.

foto: google

„Gdy tylko została uwolniona, natychmiast rzuciła się do swojego partnera i się przytuliła. To był wspaniały moment”. – wspominają ratownicy.

Łabędzie stały tak przez co najmniej 15 minut. Patrzyły sobie w oczy, przytulały się, wąchały. Wyglądało to tak, jakby po długiej i bolesnej rozłące nie mogli się sobą nacieszyć. Oczekiwanie na wzajemne spotkanie pomogło im przetrwać ten trudny okres - ale miejmy nadzieję, że nie będą musieli się już więcej rozstawać.

foto: google

Główne zdjęcie: google.com