Pierwsza równonoc w tym roku będzie miała miejsce 20 marca. Wiele osób spodziewa się po tym dniu miłych niespodzianek. I słusznie! Podpowiadamy, co należy zrobić, aby wszystkie dobre rzeczy naprawdę się wydarzyły.

Moc święta

20 marca rozpoczyna się prawdziwa wiosna - czas odnowy, radości i pozytywnych emocji. Jeśli wierzyć naszym przodkom, którzy przywiązywali wielką wagę do tego święta, to od 20 do 24 marca dzieją się najbardziej niesamowite rzeczy, ponieważ zaciera się granica między światem duchów a światem ludzi. Marzenia, jeśli są poprawnie wypowiedziane, spełniają się.

„Trzeba tylko przestrzegać najważniejszej zasady - myśleć w tych dniach pozytywnie, stworzyć wokół siebie dobrą i radosną atmosferę, a wszystko, co minione i niepotrzebne, wyrzucić ze swojego życia.”

Pomimo tego, że przyzwyczailiśmy się do świętowania równonocy wiosennej przez cały dzień, przypada ona dokładnie w momencie, gdy oś Ziemi jest prostopadła do Słońca. Ten czas jest co roku inny.

Rytuały

Kobiety zawsze robiły talizmany na pieniądze.

 • W czwartek przygotowywały sól czwartkową;

 • W piątek zbierały się w kręgu na wspólnym rytuale, aby zapewnić sobie pomyślność finansową i przyciągnąć szczęście do domu.

Przy okazji, jeśli nie masz obok nikogo, to nie szkodzi. Magię można przeprowadzić samemu, ale trzeba oczyścić dom z negatywnej energii nagromadzonej w ciągu roku.

Przepis na sól czwartkową

Sól tę można stosować przez cały rok, myjąc podłogi, kąpiąc się w niej i dodając ją do potraw. Uważa się, że sól czwartkowa przyciąga pozytywne wydarzenia do naszego życia i chroni dom przed wszelkimi złymi rzeczami.

W czwartek należy kupić dowolną ilość soli płacąc gotówką, na oddzielnym paragonie, nie zabierając reszty. Przynieś do domu, otwórz i przesyp całą paczkę do kociołka lub żeliwnej patelni. Wstaw na ogień i mieszając, odczytaj modlitwę „Ojcze nasz” co najmniej trzy razy. Mieszaj sól do momentu, aż zacznie ciemnieć.

Zanim zaczniesz robić sól, wyrzuć z głowy wszystkie złe myśli i nastaw się na to, co najlepsze. Przez cały czas trwania tego procesu należy myśleć o dobrych rzeczach.

Rytuał nowego początku

Rytuał nowego początku można odprawić między 20 a 24 marca.

Ważne

Przed rytuałem nowego początku:

 • Weź kąpiel z dodatkiem soli;

 • Zastanów się, czego chciałabyś się pozbyć raz na zawsze, a co chciałabyś zyskać w swoim życiu;

 • Poproś o wsparcie ze strony wody: „Siostro wody, zabierz wszystko, co nie jest dobre. Daj mi siłę i mądrość ...”;

 • Następnie załóż odświętny strój w jasnym kolorze;

 • Wybierz miejsce, z którego wkroczysz w nowe życie, np. od drzwi pokoju do okna, gdzie znajduje się źródło światła i czeka na Ciebie nowe życie;

 • Zapal pięć świec wzdłuż progu;

 • Przechodząc obok nich, powiedz: „Wszystkie smutki i kłopoty pozostańcie w minionym roku, Słońce nabiera sił, Szczęście przybywa do domu. Przechodzę przez ogień - pokonuję siły ciemności. Wraz z nową wiosną przepełnia mnie piękno, siła, mądrość, pokój, otwieram szeroko drzwi Szczęściu!”.

 • Weź głęboki oddech i witając się ze słońcem, powiedz: „Cieszę się, że cię widzę, czerwone słońce! Dziękuję!”.

Pięć obowiązkowych rzeczy do zrobienia w dniu równonocy

Przed równonocą wiosenną dobrze jest posprzątać dom, zrobić generalne porządki, wyrzucić stare rzeczy i spłacić długi, a także w samo święto:

 1. Przypomni sobie swoich zmarłych krewnych. Podziękuj im za doświadczenie i poproś o opiekę, a następnie uczcij ich pamięć, karmiąc ptaki chlebem.

 2. Zorganizuj rodzinny obiad, upiecz ciasta i zaproś wszystkich by wziąć się za ręki, pomyśleć o życzeniu i wspólnym powiedzeniu: „Niech tak się stanie!”

 3. Pomyśl o wszystkich ludziach, którzy zrobili tobie dobre rzeczy w minionym roku, podziękuj im i życz im wszystkiego najlepszego.

 4. Rób dobre uczynki.

 5. Koniecznie zacznij robić coś nowego, co na pewno przyda się w przyszłości.

Główne zdjęcie: wday.ru