Zawarcie związku małżeńskiego to wyjątkowa chwila. Osoba, w której życiu to się dzieje, jest szczęśliwa i radosna.

Wierzy, że życie ze współmałżonkiem będzie się dobrze układać i że nie pojawią się żadne poważne problemy. Niestety nie zawsze tak jest.

Niektóre miesiące nie są odpowiednie do zawarcia małżeństwa, są wręcz do tego najgorsze, ponieważ rodzina, która się wtedy tworzy, nie będzie silna. Można tu przytoczyć kilka przykładów.

Styczeń

Zawarcie małżeństwa w tym miesiącu oznacza ryzyko zostania wdowcem. Od dawna tak uważano.

Każdy, kto w tym miesiącu zakładał rodzinę, zostawał wcześnie sam z powodu nagłej śmierci współmałżonka.

Marzec

W tym miesiącu przypada najdłuższy okres postu. Powinien być spędzony na modlitwie i pełnieniu sprawiedliwych uczynków. Nie uważa się za stosowne brać ślubu i urządzać hucznego wesela w marcu.

Kwiecień

Niestabilność tego miesiąca, przejawiająca się choćby w pogodzie, nie będzie miała korzystnego wpływu na życie rodzinne.

Osoby biorące ślub w kwietniu nie będą wierne, często będą zmieniać swoje upodobania i poglądy. Nie zmieni to relacji na lepsze.

Maj

W rodzinie, która zostanie założona w maju, oszustwa będą się zdarzały cały czas. Ludzie będą musieli cierpieć przez całe życie. Nie będą mogli znaleźć dla siebie miejsca, ale również nie będą w stanie się rozstać.

Lipiec

Ten miesiąc wcale nie jest zły dla zawierania związków małżeńskich. W życiu będą radości, i to wiele. Ale będą mieli tyle samo smutków, co nie jest zbyt zachęcające.

Październik

Trudności to coś, co będzie prześladować parę udającą się w tym miesiącu do Urzędu Stanu Cywilnego. Nie będą ze sobą się zgadzać, będą się ciągle kłócić. W ich domu zawsze będzie panowała napięta atmosfera.

W tych miesiącach nie powinno się brać ślubu. Lepiej odłożyć to na później, aby w przyszłości nie żałować, że w ogóle do tego doszło.

Główne zdjęcie: google.com