Zwykła folia w rolce pomoże w różnych codziennych sytuacjach: zdziwisz się, że możesz nawet nanieść za jej pomocą wzory na ścianę i na zawsze wypędzić muszki owocowe z kuchni!

Jak używać folii spożywczej?

1. Folia ochroni Twoje ręce, gdy trzeba popracować grabiami lub łopatą. Wystarczy owinąć uchwyt narzędzia folią, a na dłoniach nie będzie odcisków!

2. Zawsze zawijaj resztki lodów w folię spożywczą przed włożeniem ich do zamrażarki. Lody będą w najlepszej kondycji, bez krystalizacji!

3. Owijając pędzel w folię, zapobiegniesz wysychaniu narzędzia i będziesz mógł kontynuować pracę z farbą następnego dnia. Możesz również pokryć słoiczek z resztkami farby folią.

4. Owinięcie łodyg bananów folią spożywczą zapewni świeżość owoców przez długi czas!

5. Aby hermetycznie zamknąć pojemnik, użyj folii spożywczej! Zawsze robię to z kosmetykami przed zapakowaniem ich do walizki. Nic się nie rozleje!

6. Przechowuj rolkę folii w pobliżu drzwi wejściowych: jeśli potrzebujesz pilnie wejść do domu w butach, po prostu owiń brudne buty folią!

7. Nie będzie już przeciągów: za pomocą folii z łatwością zamkniesz szczeliny w oknach.

8. Pułapka na muszki, które osiedliły się w kuchni! Pokrój owoce, przykryj filiżankę z apetycznymi kawałkami folią i wykonaj w niej małe nacięcie. Muszi zbiorą się w kubku już niedługo, nie wahaj się, a całą gromadę będziesz mógł wypędzić z domu!

9. Oryginalny sposób na stworzenie wzoru na ścianach podczas malowania! Nałóż farbę, a następnie przykryj ścianę warstwą folii i zgnieć. Ten trik stworzy niepowtarzalny wzór i ozdobi ścianę oryginalnymi plamami!

10. Zawsze wykładaj półki lodówki folią spożywczą! Idealna czystość: nawet jeśli skapie dżem na półkę lub rozleje się kefir, łatwiej zmienić folię niż umyć całą lodówkę.

11. Folia spożywcza jest niezbędna na odchudzanie! Okłady są bardzo przydatne dla kobiet, które chcą pozbyć się cellulitu: zwiększa się krążenie krwi w problematycznych miejscach i następuje naturalna utrata wagi. Możesz też wzmocnić działanie dowolnej maseczki na twarz, zarówno odżywczej, jak i oczyszczającej, używając zwykłej folii! Efekt termiczny, jaki stworzy folia, zapewni skuteczne przenikanie w głąb skóry substancji zawartych w masce.

12. Pokryjąc dowolną szklankę z płynem folią i przekłuwając ją słomką, uzyskasz niezawodne zabezpieczenie przed rozlaniem!

13. Aby Twój bukiet dłużej wyglądał świeżo bez wody, użyj tej sztuczki. Owiń końce pędów wilgotną szmatką, a następnie szczelnie owiń folią spożywczą.

Główne zdjęcie: leprechaun.land