Wiele osób słyszało, że po zachodzie słońca nie można wyrzucać śmieci. Uważa się, że tego zakazu nie wolno ignorować, bo inaczej będą kłopoty. Ale dlaczego tak się dzieje?

Od czasów pogańskich ludzie byli niezwykle ostrożni wobec działań ciemnych sił i czcili różne bóstwa.

Słowianie wierzyli, że jeśli wyrzucić śmieci po zmroku, to w tym czasie pojawiają się złe istoty na ulicy. Natomiast to mogło sprowadzić złe rzeczy na człowieka i jego rodzinę.

Co może się stać, jeśli nie będziesz tego przestrzegać

  • Poganie wierzyli, że wraz ze śmieciami właściciele domu zabiorą też część sił życiowych. Energia trafiałaby do złych duchów, a rodzina cierpiałaby z powodu chorób i nieszczęść.

  • Mówiono, że takie zaniedbanie doprowadzi człowieka do ubóstwa. Doszłoby do biedy, braku pieniędzy i nieszczęścia.

  • Istniało powszechne przekonanie, że wyrzucenie śmieci wieczorem zagraża mężczyznom utratą męskości, a kobietom utratą atrakcyjności, a nawet bezpłodnością.

  • Dzień tygodnia również miał znaczenie. Jeśli wyrzucić śmieci wieczorem w poniedziałek oznaczało to problemy z pieniędzmi, we wtorek konflikt z krewnymi, w środę i czwartek niezbyt szczęśliwe podróże, w piątek kłamstwo, w sobotę złe samopoczucie.

Niedziele i święta były po to, aby nie wyrzucać śmieci w ogóle, nawet w ciągu dnia. Były to dni odpoczynku, kiedy nie wykonywano „brudnej roboty”.

Według feng shui

  • W starożytnych Chinach mówiono, że jeśli wyrobisz w sobie nawyk wyrzucania śmieci wieczorem, to ryzykujesz pozbawienie się całkowicie dobra materialnego i powodzenia. Jeśli jednak trzeba to zrobić, ważne jest, aby przy tym powiedzieć:

„Zabieram to, co złe, a zostawiam to, co dobre, przyciągam szczęście i radość do domu”.

  • To uchroni Cię przed negatywną energią, a nawet przyciągnie sukces i szczęście do Twojego życia.

Najlepszy czas na wyrzucenie śmieci

Idealnie jest robić to rano. O świcie wszelkie duchy odchodzą i stają się bezsilne, by móc zaszkodzić ludziom.

Główne zdjęcie: google.com