Przebarwienia to jeden z towarzyszy naturalnego procesu starzenia się, z którym boryka się wiele kobiet. Najczęściej są one spowodowane zmianami hormonalnymi w organizmie. Ponadto przebarwienia mogą pojawić się jako konsekwencja nadmiernego korzystania z solarium i częstego przebywania na słońcu. Profesjonalne kosmetyczki pomogą Ci rozwiązać problem w ciągu kilku spotkań. Nie ma jednak potrzeby przeprowadzania kosztownych zabiegów, aby pozbyć się przebarwień. Można to zrobić za pomocą domowych sposobów, robiąc maseczki ze zwykłych i niedrogich produktów. Może nie dają tak szybkiego efektu jak zabiegi w salonie kosmetycznym, ale przy regularnym stosowaniu rezultat Cię zachwyci.

Oto trzy maseczki, które pomogą Ci pozbyć się przebarwień nie wychodząc z domu.

Maseczka na bazie cytryny

Cytryna jest uważana za jeden z najlepszych środków przeznaczonych do wybielania twarzy. Należy jednak pamiętać, że owoce cytrusowe mogą u niektórych osób wywoływać reakcje alergiczne i podrażnienia, dlatego wszystkie produkty na ich bazie powinny być wstępnie przetestowane na niewielkim obszarze skóry.

Rozcieńcz 1 łyżkę soku z cytryny w 10 łyżkach ciepłej wody. Oczyszczoną skórę przetrzyj uzyskanym roztworem za pomocą wacika. Opłucz twarz chłodną wodą.

Maseczka z czarnej porzeczki

Ten bogaty w witaminy owoc jest przydatny nie tylko w przypadku spożywania go - maseczki na jego bazie są doskonałe do rozjaśniania skóry i przebarwień, do tonizowania i nawilżania skóry, a także do zwężania porów.

Wymieszaj 1 łyżkę miodu z 1 łyżką delikatnie niedojrzałych porzeczek. Dokładnie utrzyj składniki i nałóż na skórę na 30 minut. Następnie opłucz twarz ciepłą wodą, a jeszcze lepiej roztworem soku z cytryny.

Maseczka z ogórka

To warzywo od dawna jest uznawane przez lekarzy i kosmetyczki za naturalny środek do radzenia sobie z przebarwieniami. Sok z ogórka jest nie tylko skuteczny w walce z przebarwieniami, ale ma również działanie tonizujące.

Zetrzyj jednego ogórka na tarce o drobnych oczkach, powinna powstać jednolita papka. Do mieszanki możesz dodać inne składniki, takie jak oliwę z oliwek, sok z cytryny lub odrobinę kremu na dzień. Maseczkę należy delikatnie nałożyć na twarz i pozostawić na 20 minut, następnie zmyć ciepłą wodą. Pamiętaj, aby po wszystkim nawilżyć skórę za pomocą swojego ulubionego kremu.

Dzięki tym niedrogim i prostym sposobom każda z nas może rozjaśnić swoją skórę nie wychodząc z domu, dzięki czemu przebarwienia będą znacznie mniej widoczne. Radzimy jednak uzbroić się w cierpliwość - widoczny efekt dzięki tym maseczkom można osiągnąć tylko wtedy, gdy wykonuje się je regularnie.

Główne zdjęcie: lavender.land