W małym angielskim miasteczku z rodziną Mendoza-Jones mieszkała kotka o imieniu Chai. Kotka miała pięć lat, a jej właściciele, Sam i Kira, nigdy nie zauważyli w niej niczego dziwnego. Kotka była przeurocza, lubiła spacery, czasem nawet łapała myszy i ogólnie zachowywała się jak zwykła kotka domowa. Pewnego dnia zwierzę nagle zyskało nowy nawyk: każdego ranka przynosiło pod drzwi właścicieli cudze rękawice robocze. W pierwszym miesiącu swojego dziwnego hobby kotka przyniosła do domu 30 rękawic.

foto: djuise

W okolicy zamieszkania rodziny trwały prace budowlane, więc rękawice najprawdopodobniej należały do budowlańców, którzy często pod koniec dnia pracy zostawiali je po prostu na placu budowy. Było tam wiele brudnych i zużytych rękawic, co sprawiło, że przypuszczenia właścicieli kotki były bardzo wiarygodne. Para postanowiła zrobić zdjęcia wszystkich rękawic i zamieściła je w mediach społecznościowych, w jednej z grup, aby właściciele mogli odzyskać swoje rzeczy.

foto: djuise

To, co jest ciekawe w zachowaniu Chai, to nie tylko jej nietypowy dobór „prezentów” dla swoich właścicieli, ale także to, że całym swoim wyglądem domaga się wdzięczności od swoich właścicieli. Kotka przynosi swoją „zdobycz” bardzo wcześnie i zaczyna głośno miauczeć, domagając się, by właściciele wyszli z domu i podziękowali poprzez głaskanie jej. Dopiero po podziękowaniu Chai uspokaja się i traci zainteresowanie swoją zdobyczą.

Główne zdjęcie: djuise