1. Nigdy nie przerzucaj odpowiedzialności na innych za to, co dzieje się w Twoim życiu.

Wiem, że pokusa jest wielka, ale miej litość nad sobą. Dopiero w momencie, gdy wewnętrznie zaakceptujesz tę decyzję – „Jestem autorem swoich porażek i twórcą moich sukcesów” – zyskasz siłę.

2. Zaakceptuj to, że przeszłości nie da się zmienić.

Mamy jedynie kontrolę nad naszą przyszłością, która zależy bezpośrednio od tego, co zrobimy teraz, w obecnej chwili. Nie czekaj, że przyszłość uśmiechnie się do Ciebie - spraw, aby nie mogła powstrzymać Twojego uśmiechu.

3. Pozbądź się iluzji, że możesz zmienić innych ludzi.

Podświadomie wszyscy ulegamy temu naiwnemu złudzeniu, w wyniku czego cierpimy w najprawdziwszym tego słowa znaczeniu. Ludzie zmieniają się tylko przez okoliczności, wszystko inne jest tylko oszustwem percepcji. Pozwól im być innymi, a w pewnym momencie nawet zaczniesz się tym cieszyć.

4. Inni potrzebują nas silnych.

Słabi, zmęczeni, cierpiący, nieszczęśliwi - nikt nas nie potrzebuje. Jeśli udają, że sprawy mają się inaczej, to po prostu wprowadzają cię w błąd. Nie poddawaj się! Zgódź się z absolutnością tej zasady, zrób wydech, otrząśnij się, a zrozumiesz, że nie ma się czym denerwować.

5. Wszystkie nasze działania będą miały określone konsekwencje.

W rzeczywistości zawsze wybieramy nie to, co zrobimy, ale to, co stanie się w wyniku tego naszego działania. Dlatego zanim zrobisz coś głupiego, zastanów się dokładnie nad konsekwencjami, a wtedy będzie o wiele mniej głupich rzeczy w twoim życiu.

6. Nie żyj tak, jakbyś miał żyć wiecznie.

Każdy z nas umrze. Jest to nieuniknione i udowodnione. Możesz cierpieć i męczyć się z tego powodu, albo możesz podjąć wysiłek, aby zostawić to za sobą raz na zawsze. Nie żyj tak, jakbyś miał żyć wiecznie. I nie żyj tak, jakbyś miał jutro umrzeć. Rozważ oba te stwierdzenia, a znajdziesz swój własny przepis na szczęśliwe życie.

7. Rób to, co wewnętrznie uważasz za ważne.

Jeśli zastanawiasz się nad sensem życia, to prawdopodobnie jest to po prostu depresja. Ważny jest nie konkretny „sens życia”, ale poczucie sensu życia. Rób to, co uważasz za ważne wewnętrznie. Nie zapomnij sobie tego powiedzieć. I nie należy gonić za sukcesem. Jeśli po prostu będziesz robić to, co uważasz za ważne, osiągniesz sukces.

8. Nigdy nie trać swojego czasu i energii na ludzi, którym na tobie nie zależy. Albo, co gorsza, na tych, którzy cię nie kochają.

Na tym świecie jest mnóstwo ludzi, z którymi fajnie jest przeżyć swoje życie. Po prostu nie musisz być zamknięty i podejrzliwy. Uwierz mi, nie masz nic do stracenia będąc otwartym i życzliwym.

Główne zdjęcie: leprechaun.land