Życie jest dobrym nauczycielem. Ale nigdy nie wiesz, kiedy i jakiej lekcji cię nauczy. Kiedy wzięłam do ręki magazyn dla kobiet, aby spędzić kilka godzin w samolocie, nawet nie wyobrażałam sobie, że spędzę ten czas na głębokich rozmyślaniach.

Trafiłam na wywiad z hollywoodzkim aktorem Alem Pacino, znanym z filmów Ojciec chrzestny i Człowiek z blizną. Żywa legenda, Alfred kończy w tym roku 81 lat.

Zanim opowiem o jego wypowiedzi, chciałabym opowiedzieć mały epizod z mojego życia.

Miałam kolegę - szczęściarza. Są ludzie, których życie z jakiegoś powodu chroni, nie chłosta rózgami, a jedynie sprawia miłe niespodzianki.

Dobra rodzina, wspaniali nauczyciele, kochani koledzy z klasy, prawdziwi przyjaciele. Następnie - studia, dobry zawód. Życie jak bajka? Ani jednej poważnej straty i szoku, ani jednego smutnego wydarzenia i negatywnego doświadczenia.

Poznałem Eugeniusza, gdy był już żonaty, poza tym miał dziewczynę dla przyjemności, z którą latał w cieplejsze klimaty na weekend.

Całe biuro wiedziało i dziwiło się tej bezczelności. A sam Eugeniusz z dumą oświadczał, że pociągnie cały harem. Wystarczy go dla dziesięciu kobiet - finansowo, moralnie i fizycznie.

Uważał się za przystojnego mężczyznę, dla którego kobiety byłyby w stanie dokonać wszelkich poświęceń i nie powiedziałyby ani słowa sprzeciwu. Ale pewnego dnia cały obraz runął jak domek z kart.

Żona odeszła do innego, zabierając dzieci. Co więcej, nie tylko odeszła, ale sama złożyła pozew o rozwód i zaplanowała ślub z nowym kochankiem. Dziewczyna, która latała do kurortów, znalazła kogoś bogatszego. Ale wisienką na torcie byli rodzice – sprzedali swoje mieszkanie i przeprowadzili się na południe.

Eugeniusz został sama w pustym mieszkaniu.

Oto co powiedział Al Pacino:

Nie przeceniaj swojego znaczenia w czyimś życiu. Możesz się mylić.

Dlaczego te słowa skłaniają do ponownego przemyślenia swojego stosunku do bliskich? Bo istnieje takie wyrażenie jak „ostatnia kropla cierpliwości”. Istnieje „granica zaufania”.

A jeśli chcesz być kochany i szanowany, pamiętaj, aby kochać i szanować siebie i nie odbieraj uczuć innych ludzi jako daru z nieba. A jeśli cię zostawią, nic nie możesz zrobić. Przynajmniej byłeś uczciwy i szczery i nie udawałeś. W tym życiu ważne jest, aby być sobą, aby przyciągać dokładnie tych ludzi, na których zasługujesz.

Główne zdjęcie: podumay.info