Miłość i jedzenie są ze sobą ściśle powiązane...

Kiedy brakuje miłości, zaczynasz wypełniać swoje ciało jedzeniem - taka oto zamiana...

Miłość i jedzenie są ze sobą ściśle powiązane. Zawsze, gdy ktoś cię kocha, mało jesz. Jeśli kobieta jest kochana, to pozostaje szczupła, zgrabna i piękna. Jeśli nie jest kochana, staje się gruba, brzydka, przybiera na wadze - zaczyna zbyt dużo jeść. Albo odwrotnie.

Czy zauważyłeś kiedyś, że kiedy w twoim domu pojawia się ukochana osoba, kiedy przychodzi przyjaciel, a ty jesteś tak szczęśliwy i tak pełen miłości - nie chcesz jeść. To tak, jakby wypełniło cię coś bardziej przyjemnego niż jedzenie, coś zadomowiło się w tobie i pustka zniknęła. Jesteś wypełniony, czujesz się spełniony.

Nieszczęśliwi ludzie jedzą zbyt dużo, szczęśliwi ludzie jedzą niewiele. Im człowiek jest szczęśliwszy, tym mniej przywiązuje się do jedzenia, ponieważ ma inne pożywienie: miłość. Miłość to swego rodzaju jedzenie. Jeśli jedzenie jest pokarmem dla ciała, to miłość jest pokarmem dla ducha. I tak jest w twoim życiu.

Za każdym razem, gdy czujesz, że brakuje ci miłości, zaczynasz wypełniać swoje ciało jedzeniem - taka oto zamiana. Kiedy ludzie czują się wyczerpani i nie mają tego uczucia, które przynosi miłość, tego podniecenia, tej energii, którą miłość wyzwala, zaczynają wypełniać swoje ciało jedzeniem. Wracają do swojego dziecięcego stanu - następuje regres.

Dzieci, które otrzymują wystarczająco dużo miłości, nigdy nie jedzą zbyt dużo. Ich dusza jest zadowolona: gdy jest miłość - kto będzie się martwił o cokolwiek jeszcze?

Pamiętaj, że wszystkie religie mówiły o poście z konkretnego powodu. Dopóki nie pozbędziesz się obsesji na punkcie jedzenia, modlitwa nie będzie Ci towarzyszyć. Stąd post stanowi doskonałą okazję do modlitwy. Nie mówię ci, żebyś uzależnił się od postu. Nie mówię ci, żebyś zaczął się zadręczać. Ale jeśli jesteś uzależniony od jedzenia, to post jest lekarstwem. Jeśli do tej pory jadłeś zbyt dużo, musisz wprowadzić równowagę. Jedząc za dużo, pozostajesz nadmiernie przywiązany do tego, co fizyczne... i nie możesz polecieć do nieba. Jesteś zbyt obciążony, krótki post dobrze ci zrobi.

Podczas postu ludzie zauważyli, że ich modlitwa staje się bardzo łatwa, bardzo prosta; nie stanowi już problemu. Kiedy nie jest się zbytnio obciążonym jedzeniem i ciałem, duch jest lekki, może latać: duch ma skrzydła...

Główne zdjęcie: esotericblog