Scott Adams to popularny amerykański mówca i twórca komiksów, który napisał książkę „Jak przegrać prawie wszystko i wyjść z tego zwycięsko”, która stała się bestsellerem. Oto 20 cytatów z tej książki, w której Adams odkrywa sekrety szczęścia i dzieli się swoim sposobem.

1. Sukces to połączenie marzeń, szczęścia, ciężkiej pracy, determinacji, inteligencji i chęci podjęcia ryzyka.

2. Z każdą nową porcją wiedzy i z coraz większą ilością znajomych rośnie nasza wartość na rynku.

3. Wielkoduszni ludzie najpierw dbają o siebie. W rzeczywistości jest to twój obowiązek. Świat potrzebuje, żebyś był lepszą wersją siebie.

4. Najprostszym sposobem na to, aby zarządzać swoim sposobem widzenia świata, jest „pozyskiwanie” jak największej ilości informacji.

5. Świetną strategią na odniesienie sukcesu w życiu jest stanie się najlepszym w czymś i pozwolenie, aby to uczucie popchnęło cię do nowych i większych zwycięstw. Nawyk sukcesu można kształtować.

6. Sposób na sukces: każda umiejętność, której się nauczysz, podwaja twoje szanse na sukces.

7. Mamy w sobie to, że możemy stać się taką osobą, jaką rolę odgrywamy w życiu na co dzień. Naśladujemy, dopóki nie potrafimy zrobić tego naprawdę. Nie zmieniamy się, ale szybko przyswajamy sobie maniery i nawyki.

8. Jedna z najlepszych rad, jakie kiedykolwiek usłyszałem, brzmi: „Jeśli chcesz osiągnąć sukces, poznaj cenę i zapłać ją”. Brzmi to dość banalnie, ale jeśli się nad tym zastanowić, to jest w tym sporo mądrości.

9. Trzymaj się z dala od tych, którzy Cię krzywdzą. Masz prawo sięgać po szczęście, tak samo jak masz prawo uciekać od ludzi, którzy nie pozwalają go osiągnąć.

10. Psychologia jest obecna we wszystkim, co robimy.

11. Zarządzanie swoją energią jest jak zarządzanie budżetem firmy.

12. Wiedząc, że ludzki mózg ma zdolność do przyjmowania nawyków innych ludzi, możesz dosłownie zaprogramować siebie takim, jakim chcesz być. Po prostu znajdź osobę, która stanowi ucieleśnienie twojego wyobrażenia o tym, kim chcesz się stać i spędzaj z nią jak najwięcej czasu, tylko nie wkraczaj na teren tej osoby, nie prześladuj jej. Wtedy będziesz mógł zapożyczyć od tej osoby to, co dobre.

13. Nikt nie chce uwierzyć, że sposobem na czerpanie radości są zwykłe rzeczy: pilnowanie codziennej rutyny, marzenia, prawidłowe odżywianie się i bycie zajętym każdego dnia.

14. Głównym sprawcą Twojego złego samopoczucia jest brak jednego z elementów składowych wielkiej piątki: elastyczny grafik pracy, wyobraźnia, sen, dieta i ćwiczenia.

15. Badania pokazują, że osoba automatycznie zaczyna uważać cię za przyjaciela, gdy tylko podzielisz się z nią sekretem. Jest to najkrótsza droga do tego, aby dana osoba Cię polubiła i zaufała. Sztuczka polega na tym, że sekret musi pozostać „bezpieczny”.

16. Im więcej wiesz, tym jeszcze więcej możesz się nauczyć.

17. Wydaje się, że tak to już jest, że ludzie powinni najpierw zadbać o siebie, potem o rodzinę, plemię, kraj, a potem o świat - właśnie w tej kolejności.

18. Nie traktuj wiadomości jako informacji. Pomyśl o tym jak o źródle energii.

19. Uśmiechanie się jest częścią wielkiego i bardzo satysfakcjonującego procesu, który na początku można naśladować, aż prawdziwy uśmiech stanie się nawykiem.

20. Sukces przynosi pewność siebie, a pewność siebie pomaga pozbyć się nieśmiałości.

Główne zdjęcie: tayni-mirozdaniya