Każda dziewczyna marzy o pięknych i długich włosach. Ale po dojrzewaniu niektóre oddają hołd modzie i obcięciu włosów, a niektóre po prostu nie mają dość cierpliwości - wynik jest taki sam - fryzjer. Ale 34-letnia mieszkanka Odessy Alena Kravchenko nie obcięła włosów odkąd skończyła 5 lat, a teraz jest prawdziwą Roszpunką.

foto: laykni.com

Dziewczyna stała się popularna właśnie ze względu na długość jej włosów, które osiągnęły już 1,8 metra. Włosy zaczęła zapuszczać już od 5 roku życia, co bardzo ucieszyło jej matkę, która zawsze powtarzała jej, że główną ozdobą kobiety jest długi warkocz.

foto: laykni.com

Od najmłodszych lat moja mama zaszczepiła we mnie miłość do długich włosów” - mówi Alena.

foto: laykni.com

To oczywiście pięknie, ale żeby zapuścić tak długie włosy, powinny być przynajmniej zdrowe. Opieka nad nimi jest bardzo czasochłonna. Dziewczyna potrzebuje około godziny, aby umyć włosy, ale nie zamierza ich ścinać, uważa, że ​​jej loki są jej bogactwem.

foto: laykni.com

Moja miłość do moich włosów jest tak silna, że ​​nawet przez sekundę nie pomyślałam o strzyżeniu. Nie wyobrażam sobie siebie z krótkimi włosami lub farbowaną na inny kolor! ”- dodała.

foto: laykni.com

Alena mówi, że sekret zdrowych włosów jest bardzo prosty: nigdy ich nie suszy, a wysychają naturalnie, nie używa lokówek i parownic do stylizacji, nie czesze mokrych włosów, musi używać produktów ułatwiających rozczesywanie, odżywek i maseczek do włosów oraz różnych olejków kosmetycznych. Do pielęgnacji przeważnie używa profesjonalne kosmetyki.

foto: laykni.com

A główna rada Aleny dla tych, którzy chcą zapuścić takie włosy, to kochać siebie i włosy.

foto: laykni.com

Aby mieć długie i piękne włosy, po prostu trzeba tego chcieć”.

Główne zdjęcie: laykni.com