„To najpiękniejszy i najmilszy pies na świecie, który naprawdę kocha wszystkich dookoła”. W ten sposób Morzhika charakteryzują jego nowi właściciele, rodzina hodowców pitbulli, którzy adoptowali tego biedaka. W schronisku był niezwracającym na siebie uwagę szczenięciem z ciężką przeszłością, o niesamowitym uśmiechu i pięknych, ale smutnych oczach. Kto może się oprzeć jego urokowi, mimo że Morzhik jest tak naprawdę kaleką?

foto: mimimetr.me

Pracownicy schroniska nie mieli informacji o przeszłości Morzhika, ale łatwo było stwierdzić, że była ona pełna bólu i straszliwych ludzi. Szczeliny między zębami wskazywały na to, że mieszkał w klatce, kiedy z głodu i udręki próbował gryźć pręty. Liczne blizny na ciele - ślady pobicia i ciężkich warunków życiowych. Najprawdopodobniej Morzhik spał na twardej podłodze lub śmieciach.

foto: mimimetr.me

Pies zyskał swój przydomek ze względu na kształt przednich łap - wrodzoną wadę, której nikt nie próbował korygować w dzieciństwie. Na jednej łapie występuje przeprost, który uniemożliwia jej prawidłowe zginanie, a na drugiej zamiast normalnej kostki uformował się kawałek mięsa odchodzący we wszystkich kierunkach. Morzhik nie biega jak wszystkie psy, a zabawnie spada na niezdarne przednie łapy.

foto: mimimetr.me

W schronisku Morzhik otrzymał pomoc medyczną, a nowa rodzina zaczęła poważnie zajmować się jego leczeniem. Weterynarze byli w stanie poradzić sobie tylko z drobnymi problemami, takimi jak świerzb. Pełna funkcjonalność kalekich łap nie powróci. Mimo wszystko Morzhik jest pełen radości i szczęścia w swojej nowej rodzinie. Biega najlepiej, jak potrafi, bawi się i promieniuje radością, starając się nie pamiętać tego, czego doświadczył.

foto: mimimetr.me

Morzhikowi ciężko jest schodzić i wchodzić po schodach, bieganie po asfalcie też jest trudne, ale nie traci ducha. W rzeczywistości ten pitbull nie różni się od innych, być może jest trochę wolniejszy. I zawsze jest uśmiechnięty - życie samo w sobie jest dobre i kto, jeśli nie Morzhik, wie o tym najlepiej?

foto: mimimetr.me

Główne zdjęcie: mimimetr.me