Czerwone ryby są bogatym źródłem zdrowych tłuszczów, a w szczególności kwasów tłuszczowych omega-3. To wszystko, jeśli nie wspomnimy o białkach i innych mikroelementach. Dobrze też smakuje i wizualnie bardzo pasuje do świątecznej atmosfery. Dlatego dzisiaj postanowiliśmy opowiedzieć w jaki sposób i jak długo solić gorbuszę, aby wygląd i smak były niesamowite.

Niewtajemniczony może nawet pomylić rybę z naszego przepisu z uwielbianym przez wszystkich łososiem. Ponieważ kolor jest cudowny, smak jest niesamowity, a konsystencja po prostu wspaniała. Taka ryba jest łatwa do zrobienia. Wystarczy przygotować składniki - i to wszystko. Potrzebne składniki:

Ile czasu należy solić gorbuszę

Składniki:

  • Schłodzony filet gorbuszy
  • Czosnek – 3 ząbki
  • Olej roślinny
  • Sól + pieprz czarny mielony

Sposób przygotowania:

Teraz przejdźmy do ryby. Umyj i osusz papierowymi ręcznikami. Teraz zrób nacięcie wzdłuż kręgosłupa i podziel na filet. Oddziel szkielet od głowy. Odetnij część brzuszną (zbyt tłustą) i za pomocą pęsety wyciągnij wszystkie małe ości.

foto: takprosto.cc

Skóra też nie będzie potrzebna. Zrobimy tak, aby nie wykonywać zbędnych ruchów podczas spożywania ryby. Weź cienki nóż do filetowania i ostrożnie odetnij skórkę. Na początku wydaje się to skomplikowane, ale w rzeczywistości praca jest dość prosta. Drugi filet będzie gotowy w ciągu kilku sekund.

foto: takprosto.cc

Pokrój rybę na niezbyt duże kawałki. Idealnie byłoby, gdyby były one naprawdę dość małe. Jest to przydatne, gdy przy stole jest wielu gości i każdy chce spróbować ciekawej przystawki. Ponadto, im mniejszy kawałek, tym lepiej się marynuje.

foto: takprosto.cc

Wyjmij pojemnik na żywność i posmaruj go olejem roślinnym. Na dnie ułóż kawałki ryby i posyp solą z pieprzem. Następnie posmaruj warstwą oleju. Pierwsza warstwa jest gotowa. Na wierzch ułóż kolejne kawałki ryby, dodaj sól i olej. Powtarzaj czynność, aż ryba się nie skończy. Posyp zmielonym czosnkiem, przykryj i odstaw do lodówki na 3-4 godziny. To wszystko.

foto: takprosto.cc

Im dłużej to trwa, tym bardziej słoną stanie się ryba. Dla uzyskania lekkiej, delikatnej konsystencji wystarczą 2 godziny. Sól z pieprzem jest bardzo mocny i aromatyczny. Dlatego gorbusza będzie jeszcze lepiej smakować.

Również można dodać swoje ulubione przyprawy. Nadają się nawet świeże lub suszone zioła. Nadawanie rybom ciekawego smaku jest sztuką samą w sobie. Przynajmniej jako sztuka kulinarna. Ale nie należy przesadzać. Czasami goście pragną po prostu zwykłego smaku samej ryby.

Główne zdjęcie: takprosto.cc