Mięso to bardzo długo dusi się w niskiej temperaturze, wchłoniając aromat przypraw i stając się niezwykle miękkie.

Można ugotować duży kawałek mięsa, od razu zjeść część, a trochę zamrozić, by później trochę wyjąć, rozmrozić i podać na śniadanie.

To pyszne mięso przygotowywane jest dość długo – 4 godziny gotowania, dwie godziny chłodzenia i kolejna noc w lodówce. Ale nakład pracy związane z przygotowaniem jest minimalny.

Dwie wskazówki.

- Musisz koniecznie wziąć dobre mięso ze świni wiejskiej.

- Jeśli kawałek jest duży, zaleca się posypanie go solanką, w przeciwnym razie środek będzie mdły.

Składniki:

  • wieprzowina,
  • sól,
  • pieprz,
  • 2-3 liście laurowe,
  • papryka

Jak gotować „duszone” mięso:

Posolić i popieprzyć wieprzowinę ze wszystkich stron.

Jeśli kawałek jest gruby, zaleca się wykonanie mocnego roztworu soli i wstrzyknięcie w mięso jednorazową strzykawką.

Do gotowania możesz użyć specjalnego rękawa do pieczenia lub toreb do pieczenia lub zwykłych grubych plastikowych toreb (cienkie szeleszczące nie nadają się!).

Do torebki wrzuć liście laurowe i mięso. Wypuść powietrze z worka tak ostrożnie, jak to możliwe, przekręć otwór i mocno zawiąż. Włóż w drugą torbę, wypuść powietrze i zawiąż.

Połóż szmatkę na dnie garnka, aby podczas gotowania nie było kontaktu między torebką a dnem garnka. Torebki z mięsem wyłożyć na szmatkę i zalać wrzątkiem.

Garnek zamknij pokrywką i ustaw na największym ogniu. Gdy woda się zagotuje, zmniejsz ogień do minimum i pozostaw na 4 godziny. Po 4 godzinach wyłącz ogień. Pozostaw mięso w garnku do ostygnięcia do temperatury pokojowej.

Torebki z mięsem wyjąć z ostudzonej wody, krople zetrzeć i wstawić na noc do lodówki. Aby mięso było zbite, należy je włożyć do formy bezpośrednio w workach i docisnąć na wierzchu prasą.

Wyjmij gotowe mięso z torebek.

Mięso pokroić w plastry i podawać z musztardą.

Główne zdjęcie: cooku.ru