Batoniki twarogowe w polewie czekoladowej zawsze były niesamowicie smaczne. Zwłaszcza jeśli są to domowe batoniki z domowym nadzieniem. Jeśli nie robiono ich tobie w dzieciństwie, to czas nauczyć się jak rozpieszczać nimi swoje dzieci. Albo siebie, bo jesteś już dorosły i możesz sobie na to pozwolić.

Domowe batoniki

Według tego przepisu otrzymasz 8 dość dużych batoników twarogowych. Pokażemy Ci również 2 różne sposoby glazurowania batoników. Wybierzesz ten, który bardziej Ci się podoba.

Składniki do masy twarogowej

  • Twaróg – 360 g
  • Masło – 40 g
  • Cukier puder – 50 g
  • Cukier waniliowy – szczypta

Składniki do zwykłej polewy

  • Gorzka czekolada – 150 g
  • Olej roślinny – 30 ml

Składniki glazury Roche

  • Gorzka czekolada – 150 g
  • Olej roślinny – 80 ml
  • Orzechy – 100 g

foto: vazhnoznat.com

Sposób przygotowania

Do twarogu dodaj cukier puder, roztopione masło i cukier waniliowy. Jeśli twaróg jest grudkowaty, najpierw należy go przetrzeć przez drobne sito lub tarkę. Lepiej jest użyć miękki twaróg.

Następnie zmiel masę twarogową blenderem. Możesz ją skosztować i upewnić się, że ilość cukru Ci odpowiada. Następnie masę włóż do rękawa cukierniczego, będzie Ci łatwiej.

foto: vazhnoznat.com

Czas na czekoladę. Należy ją rozpuścić w łaźni wodnej lub kuchence mikrofalowej. Jeśli wybierzesz drugą opcję, wyciągaj czekoladę i mieszaj co 30 sekund.

Gdy czekolada całkowicie się rozpuści, dodaj do niej olej roślinny i mieszaj, aż będzie jednolita.

Następnie weź czystą silikonową foremkę, jak pokazano na zdjęciu. Oczywiście może mieć inny kształt i rozmiar.

foto: vazhnoznat.com

Wlej niewielką ilość czekolady do każdej komórki i rozprowadź ją po dnie i bokach za pomocą pędzelka. Następnie umieść formę w zamrażarce na kilka minut.

Teraz musisz powtórzyć proces: wlej więcej czekolady i rozprowadź równomiernie po bokach, a następnie wstaw do zamrażarki na kilka minut.

foto: vazhnoznat.com

Gdy czekolada się zamrozi, wypełnij komórki masą twarogową. Możesz zrobić karmel lub użyć domowego dżemu jako nadzienia. Następnie należy wypełnić formę do połowy twarogiem, wlać nadzienie, a później dodać twaróg do pełna. Zostaw jeszcze 2 milimetry na czekoladę.

Następnie ostrożnie zalej komórki czekoladą z wierzchu i wstaw do zamrażarki. Po 1,5-2 godzinach możesz już je wyjąć i delektować się.

foto: vazhnoznat.com

Drugi sposób

Ta metoda jest prostsza i szybsza. Dzięki tej metodzie czekolada nie wyblaknie po zamrażaniu.

Weź tę samą silikonową formę i natychmiast wypełnij komórki masą twarogową do pełna.

Następnie wstaw formę do zamrażarki na co najmniej 2 godziny. Najważniejsze jest to, żeby masa całkowicie się zamroziła.

Czekając, zróbmy glazurę Roche. Aby to zrobić, rozpuść czekoladę, dodaj olej roślinny. Następnie orzechy należy bardzo drobno posiekać i usmażyć na patelni. Wszystko wymieszaj i wlej glazurę do wysokiego kubka.

foto: vazhnoznat.com

Zamrożoną masę twarogową wbić na widelec lub nóż, a następnie zanurzyć w polewie czekoladowej. Ze względu na bardzo niską temperaturę serka czekolada natychmiast twardnieje. Dlatego możesz cieszyć się batonikiem niemal natychmiast.

Mamy nadzieję, że wyjdą Ci one równie smaczne. Domowe batoniki to niesamowity deser, który pokochają wszystkie dzieci. Nie tylko dzieci, dorośli też oszaleją na ich punkcie.

Główne zdjęcie: vazhnoznat.com