Zimą wszyscy odczuwamy dotkliwy niedobór świeżych owoców oraz warzyw. Dlatego staramy się przygotować jak najwięcej konserwacji latem. Dziś chcemy podzielić się z Tobą korzystną informacją o tym, jak przygotować pastę czosnkową na zimę, która będzie wspaniałym dodatkiem do każdego dania. Pastę czosnkową można dodawać do zup, zapiekanek, sosów. Również świetnie smakuje jako dodatek do kanapki.

Pasta czosnkowa gwarantuje charakterystyczny pikantny smak, którym będziemy cieszyć się przez cały rok. A w dodatku tego rodzaju pasta pozwoli również zaoszczędzić czas przy obieraniu czosnku, czynności, wykonywanej dziś niemal każdego dnia. Po prostu dodajemy łyżkę lub nawet dwie pasty czosnkowej do zupy i cieszymy się wyjątkowym smakiem.

Pasta czosnkowa na zimę

Składniki

  • 250 g czosnku

  • 1 łyżeczka soli

  • 30 ml oliwy z oliwek

  • 1 łyżka soku z cytryny

Przygotowanie

Najpierw należy przygotować wysterylizowany suchy słoik o pojemności 300 ml. Najlepiej zaopatrzyć się również w małe słoiczki. Chodzi o to, że pastę czosnkową możemy przekładać w słoiczki o bardzo małych rozmiarach.

250 gr czosnku należy obrać z łusek, a następnie dokładnie zblendować na puree.

foto: sovkusom.ru

Teraz do otrzymanej masy czosnkowej wsypujemy 1 łyżeczkę soli, 1 łyżkę soku z cytryny, a także 30 ml oliwy z oliwek. Pastę czosnkową należy ponownie dokładnie wymieszać.

foto: sovkusom.ru

Pastę czosnkową przekładamy do czystego wygotowanego słoika, następnie wlewamy 1 łyżkę oliwy z oliwek. Naczynie przykrywamy pokrywką.

foto: sovkusom.ru

Pastę czosnkową można przechowywać zarówno w lodówce, jak i zamrażarce. Na tego rodzaju żywności w zamrażarce nie pojawia się lód. Pastę można również poukładać porcjami do tacek na kostki lodu, a następnie przykryć folią spożywczą.

Pasta czosnkowa z ziołami

Składniki

  • 250 g czosnku

  • 1 łyżeczka soli

  • 1 łyżka octu jabłkowego

  • 30 ml oleju roślinnego lub oliwy z oliwek

  • 2 gałązki koperku

Przygotowanie

Czosnek należy obrać, a następnie zblendować przy pomocy blendera. Niestety, maszynka do mielenia mięsa nie nadaje się do tego, ponieważ mielienie jest zbyt grube. Natomiast konsystencja pasty powinna być jednorodna.

foto: sovkusom.ru

Koperek należy posiekać, a następnie połączyć z czosnkiem. Do blendera wsypujemy także sól, 1 łyżkę octu, a także 30 ml oleju roślinnego. Pastę czosnkową należy zblędować razem z ziołami, aż do uzyskanie jednorodnej konsystencji.

foto: sovkusom.ru

Aromatyczną mieszankę należy wsypać do suchego, wysterylizowanego słoika, a następnie dodać oliwy z oliwek. Napełniony słoik należy szczelnie zakręcić, zatem włożyć do lodówki w celu przechowywania.

foto: sovkusom.ru

Tak więc po 20 minutach otrzymamy dwa cudowne słoiki z pastą czosnkową. Możemy korzystać z nich od razu. Zwłaszcza sos śmietanowy swoim smakiem naprawdę zachwyci każdego bez wyjątku, nawet jeśli po prostu skonsumujesz go razem z miękkim pączkiem. Zdecydowanie zalecamy wypróbowanie tych obu przepisów. Życzymy wszystkim smacznego!

Główne zdjęcie: sovkusom.ru