Każda gospodyni przygotowuje barszcz czerwony według własnego przepisu. Wiem to z własnego doświadczenia. Choć w naszej rodzinie prawie wszyscy gospodynie przygotowują tradycyjny barszcz czerwony, jednak barszcz w wykonaniu mojej ukochanej mamy jest moim ulubionym. Moja siostra i ja organizowaliśmy nawet konkurs kulinarny: kto najszybciej zrobi najpyszniejszy barszcz czerwony. W tym konkursie wygrała przyjaźń! Bowiem barszcz czerwony z papryką i fasolą zawsze smakuje dobrze.
Bogaty i delikatny smak barszczu czerwonego dopełni niesamowity aromat. A do barszczu świetnie pasuje fasola. Używam fasoli konserwowanej, żeby było szybciej. W razie potrzeby można dodać trochę cukru oraz kwasu cytrynowego. Jeśli zdecydujesz się zastąpić por zwykła cebulą, to należy ją podsmażyć razem z innymi warzywami. I warto pamiętać, że barszcz jest jeszcze lepszy następnego dnia!
SKŁADNIKI
- Bilion drobiowy – 2,5 l
- Marchew – 1 szt.
- Kapusta biała – 300 g
- Ziemniaki – 250 gr
- Czosnek – 3 ząbki
- Pasta pomidorowa – 1 łyżka
- Liść laurowy – 3 szt.
- Czarny pieprz (mielony) – do smaku
- Filet z kurczaka – 300 g
- Korzeń selera – 50 g
- Papryka – 2 szt.
- Por – 1 szt.
- Fasola konserwowana – 300 g
- Burak – 1 szt.
- Sól – do smaku
PRZYGOTOWANIE
Bulion należy zagotować, a następnie odcedzić. Kurczaka kroimy w kostkę, a zatem wlewamy na patelnię niewielką ilość oleju. Następnie smażymy na złoty kolor.
Marchew, buraki i seler kroimu w paski, natomiast paprykę w kostkę. Następnie kapustę i cebulę należy drobno posiekać.
Wlewamy na patelnię olej słonecznikowy, zatem gotujemy marchewkę, buraki i seler, aż będą w połowie gotowe. Teraz dodajemy pastę pomidorową, a następnie gotujemy na wolnym ogniu przez kolejne 2 lub 3 minuty.
Bulion należy zagotować, następnie dodać kapustę. Gdy bulion się zagotuje, dodajemy ziemniaki i filet z kurczaka pokrojony w kostkę. Po zagotowaniu gotujemy jeszcze przez 5 minut, następnie dodajemy paprykę.
Otrzymaną mieszaninę wkładamy do garnka, dodajemy sól i pieprz. Gotujemy do miękkości na wolnym ogniu. Teraz dodajemy fasolę i por, czekając aż się zagotują. Teraz należy dodać liść laurowy , a następnie gotować przez kolejne 3 minuty.
Garnek zdejmujemy z ognia, wyciskamy czosnek, a następnie dokładnie mieszamy. Garnek przykrywamy pokrywką. Odstawiamy na 10 minut do połączenia się smaków.
Sycący, pachnący i bogaty w smaku barszcz jest gotowy. Ostrożnie wlewamy na talerz, dodajemy łyżkę kwaśnej śmietany, trochę zieleniny. Twoi goście lub domownicy domowe będą zachwyceni smakiem, a Ty zbierzesz cały worek komplementów. Życzymy wszystkim smacznego!
Główne zdjęcie: sovkusom.ru