Spokój, tylko spokój!

Pisarka Rania Nayem pisze o życiu, miłości, pracy i pogoni za sukcesem. Swoimi lekcjami życia dzieli się na stronach serwisu Thought Catalog:

„Zaczynam rozumieć, że nie ma potrzeby mścić się na tych, którzy mnie skrzywdzili.

Zaczynam rozumieć, że osoba dojrzała to taka, która unika konfliktów i nie prosi się o kłopoty.

Zaczynam rozumieć, że zwracając uwagę tylko na to, co negatywne, tracimy cenną energię i tracimy z widoku wszystkie dobre rzeczy, które nam się przytrafiają.

Zaczynam rozumieć, że nie mogę zadowolić wszystkich i każdego z osobna, nie mogę zmusić innych do traktowania mnie tak, jak chcę. I to jest w porządku.

Zaczynam rozumieć, że próba wygrania na wszystkich frontach jest bardzo męcząca i zajmuje dużo czasu, zostawiając po sobie tylko pustkę.

Zaczynam rozumieć, że to, że nie reagując na czyjeś słowa, nie oznacza, że ​​mnie to nie obchodzi. Chcę być ponad tym. Chcę wyciągnąć wnioski z tej sytuacji. Wybieram spokój - tego naprawdę potrzebuję.

Nie chcę już rozwiązywać problemów. Nie chcę ludzi, w których obecności czuję się ułomna. Nie potrzebuję kłótni i fałszywych przyjaciół.

Zaczynam to rozumieć: czasami cisza jest lepsza niż jakiekolwiek wyjaśnienie.

Zaczynam rozumieć, że reagując na ataki przeciwnika, oddajemy mu nasze emocje. Nie możesz kontrolować innych, możesz jedynie kontrolować swoją reakcję, swój sposób postrzegania sytuacji i jej wpływu na Ciebie.

Zaczynam rozumieć, że takie sytuacje w zasadzie nic o Tobie nie mówią, ale dużo mówią o tym, kto je tworzy.

Zaczynam zdawać sobie sprawę, że być może wszystkie te frustracje są potrzebne, abyśmy nauczyli się kochać siebie i chronić się przed ludźmi, którzy próbują nas sprowadzić na złą ścieżkę.

Zaczynam to rozumieć: nawet jeśli zareaguję, to niczego to nie zmieni, tym nie zdobędę miłości i szacunku ludzi, nie wpłynie to w żaden sposób na ich opinię o mnie.

Czasami lepiej odpuścić - sytuację lub ludzi, lepiej przestać szukać wyjaśnień i odpowiedzi.

Zaczynam rozumieć: nie należy rozwodzić się nad tym, co dzieje się wokół ciebie, lepiej skupić się na tym, co dzieje się w tobie.

Pracuj nad swoim wewnętrznym spokojem. Zrozum, że aby żyć szczęśliwie i być w harmonii ze sobą, po prostu musisz przestać reagować na każdą najmniejszą rzecz, która ci przeszkadza. "

Mamy nadzieję, że te wskazówki pomogą Ci zyskać pewność siebie i spokój.

Główne zdjęcie: kakao.im