O naiwnych kobietach, oszukanych przez przebiegłych uwodzicieli, zawsze mówi się dużo i z przyjemnością. Ta oklepana fabuła pojawia się od czasu do czasu w filmach i książkach i nie starzeje się przez lata, a nawet stulecia.

Ale sytuacja odwrotna nie jest tak często poruszana. Historie, w których naiwny mężczyzna zaufał pięknej damie i cierpiał z powodu jej czynów, nie są zbyt popularne.

Być może chodzi o stereotypy, według których naiwność i nadmierna łatwowierność to wyłącznie prerogatywy kobiety. A może osławiona męska duma nie pozwala przedstawicielom silniejszej płci przyznać się do tego, jak bardzo się mylili.

Cierpiąc w głębi duszy, wolą udawać, że nic takiego im się nigdy nie przytrafiło. Chęć utrzymania roli niezniszczalnego macho okazuje się silniejsza niż potrzeba ukazania swojej duszy.

Uważa się, że przedstawiciele trzech znaków zodiaku najczęściej padają ofiarą własnej naiwności. Łatwo ulegają kobiecym urokom, a ich umysł odurzony miłością nie pozwala im dostrzec oczywistości.

Raki zyskały reputację ostrożnych i nieufnych wobec pierwszej napotkanej osoby. I rzeczywiście tak jest.

Mężczyźni spod tego znaku długo przyglądają się potencjalnej ukochanej, zanim dokonają wyboru. Chcąc uchronić się przed poważnym rozczarowaniem, otwierają czułe serce na ukochaną kobietę tylko wtedy, gdy są przekonani, że można jej bezwarunkowo zaufać.

Tu zaczyna się zabawa. Raki mają pewność, że ich wybrana zawsze będzie z nimi szczera, aż do bólu.

Nie próbują jej kontrolować, polegając wyłącznie na przyzwoitości i szlachetności partnera. Kłopot w tym, że naiwność Raka jest zbyt często wykorzystywana przez kłamliwe i samolubne kobiety.

Dosłownie skręcają liny ze swoich miękkich i delikatnych wybranych, zmuszając ich do spełnienia wszystkich swoich zachcianek. A jednocześnie, nie uważają za konieczne pozostanie wiernym swojemu partnerowi. Przedstawiciele tego znaku mogą przez długi czas odmawiać zauważenia oczywistych faktów.

Chowają głowy w piasek, obawiając się wielkiego rozczarowania, które nieuchronnie ich czeka. A kiedy okrutna rzeczywistość pojawi się przed nimi w pełnej krasie, muszą zerwać związek, Raki cierpią przez to, co się stało przez długi czas i w bolesny sposób.

Wprowadzanie w błąd Ryb wcale nie jest trudne. Chętnie dają się oszukać.

Przedstawiciele tego znaku wyróżniają się nadmiernym marzycielstwem i chęcią spełnienia pobożnych życzeń. Mężczyźni spod tego znaku są raczej niezdecydowani i trochę leniwi.

Łatwiej im siedzieć bezczynnie obok, „tworzyć zamki w powietrzu” i czekać na cud, niż budować własne życie. Oszukanie Ryb nic nie kosztuje.

Są łatwowierni jak dzieci i dziecinnie uparci. Cokolwiek się stanie, bez względu na to, jak bardzo się uderzą, przedstawiciele tego znaku wciąż uparcie odmawiają zdjęcia różowych okularów i nadal wchodzą na te same grabie.

Dlatego są oszukiwani więcej niż raz lub dwa razy. W rezultacie Ryby mogą dojść do wniosku, że wszystkie kobiety są podstępnymi kłamczyniami, niegodnymi zaufania.

Jednak gdy tylko na horyzoncie pojawia się kolejna uwodzicielka, Ryby natychmiast zapominają o swoim zamiarze nigdy więcej nie ufać kobietom i łatwo wpadają w klatkę.

Dumne, pewne siebie Lwy, z całą swoją zewnętrzną wielkością, są zaskakująco prostolinijne. Każdy przedstawiciel płci pięknej, który ma choć odrobinę kobiecej przebiegłości, z łatwością odnajdzie piętę achillesową Lwa.

Ze względu na swoją niesamowitą zarozumiałość przedstawiciele tego znaku okazują się chciwi pochlebstw. Podstępna dama nie będzie musiała pracować szczególnie ciężko, wymyślając kwieciste komplementy.

Lwy zachwycają szczere pochlebstwa, które przyprawiają o rumieńce. Pęczniejąc z poczucia własnej wartości, przestają zauważać wydarzenia w prawdziwym świetle i łatwo padają ofiarą kobiecej przebiegłości.

A fakt, że sami przedstawiciele tego znaku są bardzo uczciwi, tylko komplikuje sprawę. Po prostu trudno im wyobrazić sobie, jak złośliwi i podstępni mogą być ludzie i jak daleko mogą się posunąć w dążeniu do samolubnych celów.

Główne zdjęcie: google.com