Wygodny sen to gwarancja dobrego poranka i ogólnego zdrowia. Lekarze i naukowcy niestrudzenie powtarzają jak ważny jest dobry sen. Okazuje się, że fakt, że wystawiamy nogę spod kołdry ma z tym bezpośredni związek.

Wygodny sen

Nauka twierdzi, że idealna temperatura w sypialni wynosi 18,3 stopnia. I właśnie niska temperatura jest jednym z najważniejszych czynników zapewniających dobry sen.

Jak pewnie wiesz, temperatura w wielu mieszkań jest daleka ideału. W wielu rodzinach po prostu nie ma zwyczaju wietrzenia sypialni. Dlatego nawet zimą wielu z nas śpi w dusznej sypialni, ponieważ boimy się stracić cenne ciepło. Jak na ironię, nadmierne ciepło tylko nam szkodzi.

W nocy nasz organizm naturalnie obniża temperaturę, a o 4 nad ranem jest ona najniższa. Jeśli temperatura otoczenia pod kocem przekracza 18,3 stopnia, podświadomie staramy się ochłodzić.

Dlatego nie możemy powstrzymać się o wystawianie nogi spod koca. W ten sposób intensywniej oddajemy ciepło, aby uzyskać komfort. Czasami trzeba nawet wystawić obie nogi.

Dlaczego łydki i stopy? Te części ciała zawierają dużą liczbę „przecieków” tętniczo-żylnych, w których może gromadzić się krew. Kiedy jest ci bardzo ciepło, naczynia te rozszerzają się i wpływa do nich więcej krwi.

Ponieważ te małe naczynia znajdują się bardzo blisko powierzchni skóry, możemy szybko uwolnić ciepło. I będzie to skuteczniejsze niż jakikolwiek inny sposób. Jest to także bardzo wygodne, jakbyśmy spali bez koca.

Nawet latem potrzebujemy koca lub lekkiego prześcieradła. Kiedy okrywamy ciało podczas snu, czujemy się bezpieczniej. Zmniejsza to niepokój, co pomaga nam lepiej spać.

Tak bardzo potrzebujemy czegoś do okrycia, że ​​czasami nawet przy odpowiedniej temperaturze w pomieszczeniu wciąż jest nam gorąco. W ten sposób owijamy się miękkim materiałem, ale nogę wystawiamy spod koca, aby uzyskać idealną równowagę temperatury.

Czy ty wystawiasz nogę spod koca?

Główne zdjęcie: vazhnoznat.com