Celebrytka rozpoczęła swoją karierę jako fotomodelka, a później jako modelka dla Christiana Diora. Jednak kobieta zawsze marzyła o zostaniu aktorką, rzuciła wszystko, gdy zaproponowano jej pierwszą rolę w 1953 roku.

foto: google.com

Mylene na sesji zdjęciowej

Milene nie ma za dużo ról filmowych (tylko 54), mimo że jest bardzo ładna i publiczność ją uwielbiała. Jednak aktorka, oprócz filmów, pracowała także w teatrze i jako producentka w pracach swojego męża-reżysera Marka Simenona, z którym mieszkała przez 35 długich lat. Główne filmy, w których zagrała Milene, były komedie i filmy przygodowe, ponieważ reżyserzy „nie widzieli” jej w poważnych rolach.

Demongeot zagrała w kilku filmach z najsłynniejszym przystojniakiem Francji – Alainem Delonem. Jednak ich relacje, według aktorki, zawsze były napięte. W jednym z wywiadów wyraziła swoją niechęć do Delona w następujący sposób:

foto: google.com

Kadr z filmu „Słaba płeć”, Alain Delon i Mylene Demongeot

– Delon jest oczywiście przystojnym mężczyzną, ale nie może grać bez podpowiedzi. Dzięki takim mistrzom jak Visconti, Antonioni, Lose stał się tym, kim się stał. Zagrałam w filmie „Słaba płeć” Michela Boisronda – pierwszym filmie w karierze Delona. Polecieliśmy razem do Tokio, gdzie przyjęto nas jako bohaterów narodowych i do wielu innych miejsc, które razem odwiedziliśmy. Jednak Delon zawsze widzi tylko to, co złe, przez cały czas jest z czegoś niezadowolony. Nigdy nie siadam z nim przy tym samym stole – jego nudy są po prostu nie do zniesienia!

foto: google.com

Maj 2012. Alain Delon i Mylene Demongeot

Jest jednym z tych, których szklanka jest zawsze w połowie pusta. Jego postać jest obrzydliwa, podobnie jak mój pierwszy mąż Henri – z horoskopu też jest Skorpionem. Nie mamy o czym rozmawiać – zwłaszcza po tym, jak podczas swojego twórczego wieczoru w Charkowie obraził Viktorię Marenich, sekretarza prasowego festiwalu „Charkowskie Bzy” i wyprosił ją ze sceny ... On uważa, że ​​wolno mu wszystko.

foto: google.com

Demongeot jest wdową od 1999 roku. Jej mąż alkoholik zmarł w wieku 60 lat. W ostatnich latach Mylene nie grała w filmach, ale nadal prowadzi aktywne życie twórcze.

foto: google.com

Mylene Demongeot, 2019

Aktorka napisała książkę, regularnie uczestniczy w różnych talk-show telewizyjnych we Francji, a nawet na zaproszenie w innych krajach. Jak na swoje 85 lat, ku zazdrości wielu, Mylene wygląda dobrze. Co sądzicie o jej wyglądzie?

Główne zdjęcie: google.com