Znając znak zodiaku, łatwo jest określić mocne i słabe strony osoby. Oczywiście wiele zależy od rodziny i środowiska, w którym dana osoba dorastała, ale niektóre cechy znaków zodiaku są nam nieodłączne od urodzenia. Na przykład - siła woli i dążenie do celu.

7 miejsce – Waga

Dążenie do celu jest jedną z głównych cech tego znaku zodiaku. Wagi są nieugięte w swoich aspiracjach, ale dokładnie do momentu, gdy przestaną się nimi interesować. Jak tylko to się stanie, natychmiast rzucają wszystko w połowie i interesują się czymś innym. Kłopot w tym, że Waga często podejmuje się kilku zadań na raz, co szybko ją wyczerpuje i pozbawia motywacji. Astrologowie radzą temu znakowi, aby mniej brał to do siebie, więcej odpoczywał i koncentrował się na jednej rzeczy, ale naprawdę wartej jego uwagi.

6 miejsce – Wodnik

Wodnik przypomina nieco Barana. W ten sam sposób z pełną parą pędzi do celu. Ten znak zodiaku najbardziej w życiu uwielbia pokonywać przeszkody i z przyjemnością sam je wymyśla, jeśli nie ma prawdziwych. Co najważniejsze, Wodnik odnosi sukcesy będąc w towarzystwie, ponieważ ten znak zodiaku woli z kimś pokonywać szereg przeszkód do mety. Żelazna siła woli Wodnika wyraża się w wytrwałości, inteligencji i zdolności do przewodzenia.

5 miejsce – Strzelec

Strzelec to ktoś taki jak Robin Hood, który zabierał pieniądze bogatym i rozdawał łupy biednym. Klasyczny przedstawiciel tego znaku zodiaku ma cechę dążenia do celu, jest zdeterminowany i aktywny. Jest także optymista, a ta cecha jest wiele warta. Jednym słowem Strzelec jest dobry we wszystkim, poza tym, że nie wie, jak zakończyć to, co zaczął. Z tego powodu nie znalazł się w pierwszej trójce.

4 miejsce – Skorpion

Życie duchowe Skorpionów jest ukryte przed wzrokiem ciekawskich. Wszystko, co widzą inni, to tylko wierzchołek góry lodowej i pomimo całej swojej ekscentryczności i gorącego temperamentu - głównych cech tego znaku zodiaku - Skorpiony nie są tak proste, jak się wydaje. Przedstawiciele tego znaku to silne natury, które są zapalczywe jak Baran, nie zwalniają jak Koziorożce, nie dają sobie pochlebiać jak Lew. Wyprzedzają resztę świata dzięki swojej wewnętrznej sile, godnej pozazdroszczenia wydajności i odporności na stres.

3 miejsce – Lew

Siła Lwa nie polega na roztropności, jak u Koziorożca, a nie na chęci bycia zawsze pierwszym, jak u Barana, ale na umiejętności imponowania. To wśród klasycznych Lwów jest tak wielu ludzi, którzy wolą raczej wyglądać niż być, ale to, co zaskakujące, działa to tylko na ich korzyść. Ten znak zodiaku wie, jak się pochwalić i pokazać, że ma żelazną siłę woli, umiejętności przywódcze i ogólnie wszystko jest pod kontrolą. A ludzie wokół w to wierzą. To dziwne, ale to działa.

2 miejsce – Baran

Baran to praktycznie Koziorożec, z wyjątkiem tego, że ten znak zodiaku jest zbyt emocjonalny i pełen pasji. To z powodu jego temperamentu i zamiłowania do ryzyka ustąpił miejsca ostrożnemu Koziorożcowi na piedestale. Klasyczna zasada Barana brzmi „Szybciej. Wyżej. Mocniej”, tak że jego życie przypomina nieco socjalistyczną konkurencję. Jeśli Baran nauczy się bardziej racjonalnie przewodzić, wtedy jego siła woli w końcu zacznie przynosić długo oczekiwane „owoce”.

1 miejsce – Koziorożec

Głównymi cechami tego znaku zodiaku są cierpliwość i racjonalność. Bez względu na to, co się stanie, Koziorożec nigdy nie straci zdolności do odpowiedniej oceny sytuacji i wyciągania właściwych wniosków. Ten znak nie polega na szczęściu i jest pewien, że wszystko jest w jego rękach. Koziorożec zna swoje mocne i słabe strony, więc nigdy nie działa przypadkowo, ale zawsze jest pewien swoich poczynań. Przedstawiciele tego znaku mają nieugiętą siłę woli i to im dajemy pierwsze miejsce i złoty, a właściwie „żelazny” medal.

Główne zdjęcie: volkovysk.by