Jest po prostu ogromny!

Największe szczenię na świecie, oficjalnie uznane w Księdze Rekordów Guinnessa, mieszka w Utah w USA. Niezwykle duży pies właśnie skończył 9 miesięcy, a jego waga przekracza 80 kilogramów, jeśli stoi na tylnych łapach jego wzrost sięga około dwóch metrów.

foto: storyfox.ru

Gigant nazywa się Eufrat i należy do nowej rasy - amerykańskich molosów, wyhodowanych w celu ożywienia starożytnej rasy mezopotamskich molosów, która wyginęła około 7 tysięcy lat temu. Według historyków, w starożytności psy te były wykorzystywane do celów bojowych podczas działań wojennych, a także do ochrony pałaców władców.

foto: storyfox.ru

Eufrat oprócz swoich imponujących rozmiarów ma też wilczy apetyt - szczeniak zjada osiem razy więcej niż dorosły pies normalnej wielkości. Pies jest też niesamowicie silny - właściciel Eufratu, 41-letni Jared Hauser, sam jest bardzo dużym, silnym mężczyzną, ale nawet on nie może utrzymać psa na smyczy podczas spaceru. Eufrat potrafi z łatwością przewrócić Jareda z nóg.

foto: storyfox.ru

Hauser przyzwyczaił się do wzmożonej uwagi przechodniów na swojego zwierzaka - trudno wszystkim uwierzyć, że ten ogromny pies to nadal szczeniak, a nie dorosły pies. Nawet sam właściciel nie może jeszcze przewidzieć, do jakiego rozmiaru urośnie Eufrat, ponieważ jest to wciąż nowa rasa i nie ma dokładnych danych na temat parametrów fizycznych dorosłego psa.

foto: storyfox.ru

Eufrat był największym szczenięciem w miocie. Potem, gdy dorastał, nastąpiły dwa „zrywy” wzrostu, kiedy gwałtownie stał się większy i bardzo niezręczny.

foto: storyfox.ru

Eufrat jest tak potężny, że nawet standardowy przejaw psiej radości - merdanie ogonem - może z łatwością przewrócić dorosłą osobę z nóg. A kiedy bawi się z dorosłą samicą pitbulla przeciągając linę, Eufrat zawsze jest w pojedynku zwycięzcą.

foto: storyfox.ru

Hauser mówi, że Eufrat jest bardzo przyjaznym i lojalnym psem, który z radością komunikuje się z innymi, a szczególnie okazuje sympatię dla płci pięknej i dzieci. Pies jest jednak doskonałym obrońcą, który jest w stanie ochronić swoich właścicieli i ich mienie przed wszelkimi zbrodniczymi czynami złoczyńców.

foto: storyfox.ru

Dla rodziny Hauser jest to szczególnie istotne, ponieważ przeżyli już napad na ich dom, w którym złodziej wyrzucił przez okno dość dużego psa Cane Corso. To właśnie wtedy mężczyzna zdecydował się na psa o naprawdę imponujących rozmiarach. Koszt amerykańskiego szczeniaka molosa wyniósł około pięciu tysięcy dolarów.

foto: storyfox.ru

W tej chwili rodzina Hauserów wychowuje swojego zwierzaka, nie ucząc go sztuki obrony. Są przekonani, że wielkość Eufrata i jego niezwykła naturalna siła są gwarancją ich bezpieczeństwa i spokojnego snu.

Główne zdjęcie: storyfox.ru