Rodzice mogą być dumni ze swojego syna!

Filipiny są bardzo biednym krajem, ale bieda życia jest rekompensowana bogactwem duszy. To historia miłego chłopca, który był gotów oddać wszystko, co mógł, bezbronnemu zwierzęciu. Ken Amante to zwykły uczeń, który wydał całe swoje kieszonkowe na pomoc bezdomnym zwierzętom. Od dzieciństwa kochał zwierzęta i bardzo się o nie martwił. Za każdym razem, gdy widział głodne zwierzęta, nie mógł przejść obok.

foto: storyfox.ru

Rodzice dawali mu kieszonkowe na posiłki, a chłopiec wydawał wszystko na karmę dla zwierząt. Chłopak nikomu o tym nie mówił, bał się, że zostanie zbesztany. Ojciec zauważył, że jego syn wraca głodny ze szkoły i poszedł za nim.

foto: storyfox.ru

Chłopiec kupił w sklepie dużo jedzenia dla zwierząt i poszedł nakarmić uliczne psy. Zwierzęta już na niego czekały, najwyraźniej przyzwyczaiły się do chłopca. Chude i chorowite czekały na pomoc tego dziecka. Tata był tak zaskoczony i wzruszony, że zrobił kilka zdjęć z daleka...

foto: storyfox.ru

Tata opublikował tę historię w sieci społecznościowej, był dumny ze swojego syna i był zachwycony jego czynem. W Internecie doceniono życzliwość chłopca, a nawet zaczęto wysyłać mu pieniądze, aby mógł nakarmić jeszcze więcej zwierząt.

foto: storyfox.ru

Chłopiec zebrał wszystkie przesłane do niego fundusze i... otworzył schronisko! 9-letni Ken spełnił swoje marzenie - udało mu się podarować dom głodującym zwierzętom. To pierwsze schronisko w regionie.

Od tego czasu minęło 5 lat, schronisko nadal działa i ratuje zwierzęta. Biznes rozwija się dzięki darowiznom troskliwych ludzi. Rodzice uznali, że mają obowiązek pomóc synowi w tak szczytnej sprawie. Rodzina wydzierżawiła dużą działkę i zbudowała tam schronisko.

foto: storyfox.ru

W schronisku jest miejsce dla kotów i psów, Ken stara się wszystkie dobrze karmić, leczyć i rozpieszczać. Pomagają każdemu, kto ma kłopoty.

Jako pierwsze zabrano do schroniska rodzinę psów, które chłopiec karmił na pierwszych zdjęciach zrobionych przez jego ojca. To była mama i szczenięta. Już dawno zostali wyleczeni i znaleziono dla nich dom, teraz rodzina pomaga innym zwierzętom.

foto: storyfox.ru

Przez lata udało im się uratować wiele zwierząt. Chłopiec marzy teraz o otwarciu schronisk w całym kraju!

Główne zdjęcie: storyfox.ru