Tacy ludzie nazywani są egoistami. Szanują tylko swoje osobiste interesy, nigdy nie myślą o uczuciach innych ludzi i mają na pierwszym miejscu wyłącznie siebie. Astrologowie twierdzą, że niektórzy ludzie urodzeni pod pewnymi znakami zodiaku są niewrażliwymi i bezwzględnymi osobami.

Od najmłodszych lat przedstawiciel konstelacji Skorpiona myśli tylko o swoim samopoczuciu i wygodzie. Bardzo trudno mu uświadomić sobie, że inni ludzie też mają uczucia i może ich zranić. Jako dziecko przedstawiciel tego znaku zodiaku jest bardzo humorzasty, rozpieszczony i wymagający. Kategorycznie nie znosi konkurencji, a gdy w rodzinie pojawia się młodsze dziecko, robi rodzicom sceny zazdrości.

Z biegiem lat Skorpion zaczyna zdawać sobie sprawę z rozmiarów swojego egoizmu, ale niestety nie zamierza się zmienić. Doskonali się w manipulowaniu innymi, a jego niezwykły umysł i pomysłowość doskonale mu w tym pomagają. Wybierając partnera życiowego, opiera się na kalkulacji, a nie na uczuciach. Nie należy oczekiwać, że okaże uwagę i uczucia - tylko i wyłącznie dla własnej korzyści i wygody.

Nie mniej samolubny jest przedstawiciel konstelacji Barana. Ta osoba jest w stanie myśleć tylko o sobie i uczuciach najbliższych, a wszyscy inni nie odgrywają dla niego żadnej roli w życiu i tylko je toleruje. Baran jest bardzo samowystarczalny i nie lubi polegać na nikim innym. Ponadto nie jest przyzwyczajony do odmawiania sobie w swoich pragnieniach i potrzebach.

Przedstawiciel tej konstelacji uwielbia być w centrum uwagi i widzieć podziw w oczach innych ludzi. W tym celu jest w stanie dokonać szlachetnych czynów: nakarmić porzucone zwierzęta, wykonywać prace charytatywne, utrzymywać sieroty. Jednak w jego działaniach nie będzie szczerości. To tylko gra dla publiczności, aby uzyskać pożądane emocje.

Strzelca można nazwać pasożytem społeczeństwa. Uwielbia żyć kosztem innych ludzi: ponadto nieszczęśnicy nawet nie zrozumieją, że są wykorzystywani. Bez wyrzutów sumienia przedstawiciel tego znaku zodiaku będzie przyjmować prezenty i nie da nic w zamian. Strzelec ceni tylko własne potrzeby.

Dlatego oznaki dbałości w stosunku siebie są oczywiste, a jeśli ich oczekiwania nie zostaną spełnione, mogą zrobić skandal i obrazić się. W takich momentach widoczna jest prawdziwa twarz przedstawiciela konstelacji Strzelca, która szokuje nie tylko nieznajomych, ale także krewnych. Gdyby czegoś potrzebowali, to każdy powinien wszystko rzucić i przyjść im z pomocą, ale w odpowiedzi, w razie potrzeby, nie należy oczekiwać od nich pomocy.

Tego rodzaju samolubstwo nie jest uleczalne, a jedynie rośnie zbyt szybko. Z reguły reedukacja takiej osoby jest prawie niemożliwa. Strzelec stanie się lojalnym towarzyszem tylko wtedy, gdy przyjaciel jest tego samego typu.

Główne zdjęcie: google.com