Knox Daniel zdał sobie sprawę, że jego syn różni się od innych dzieci, gdy miał zaledwie dziesięć miesięcy. W tym wieku potrafił już zapamiętywać litery na klawiaturze komputera, pisze Legit.

Następnie, w wieku 6 lat, cudowne dziecko zostało najmłodszym studentem Uniwersytetu Oksfordzkiego.

foto: leafclover.club

W 2017 roku młody naukowiec Joshua Beckford, który ma teraz 13-letni, został uznany za jedną z 30 najlepszych osób na świecie z autyzmem (zespół Kannera).

Według słów ojca zdobywanie wiedzy dla dziecka zaczęło się bardzo wcześnie, wraz z nauką liter na klawiaturze, a następnie zaczął uczyć się różnorodności kolorów.

Już w wieku trzech lat maluch biegle czytał, a korzystając z nagrań audio, potrafił mówić po japońsku. Nauczył się pisać na komputerze, zanim opanował pisanie na papierze.

Ojciec zauważa, że wychowanie i edukacja dziecka z autyzmem jest trudna. Jego syn uczył się w domu, ponieważ był zbyt rozwinięty dla szkoły publicznej.

Ponadto Beckford nie może obcować z dziećmi w jego wieku, woli trzymać się z nastolatkami lub dorosłymi.

foto: leafclover.club

Ojciec chłopca, Daniel, dowiedział się, że Oxford uczy zdolnych dzieci w wieku 8-13 lat. I chociaż chłopiec miał zaledwie sześć lat, został przyjęty i został najmłodszym studentem prestiżowego uniwersytetu.

Młody naukowiec nie tylko ma doskonałą wiedzę akademicką, ale odnosi sukcesy w dziedzinie nauk o środowisku i nauk humanistycznych: wykazał się dużym zainteresowaniem Egiptem i napisał książkę dla dzieci o starożytnej cywilizacji tego kraju.

Beckford wziął udział w międzynarodowej konferencji TEDx w Wiedniu i przedstawił poemat zatytułowany „Saving Mother Earth”, poświęcony ochronie środowiska. Za to otrzymał nagrodę krajową.

Główne zdjęcie: leafclover.club