Wystarczy kilka dopracowanych ruchów, a zwykły ręcznik stał się miękkim „gniazdkiem” dla dziecka. Ta prosta konstrukcja przypomina dłonie matki przytulającej dziecko, dlatego zapewne tak bardzo dzieciaki to lubią.

Wszyscy wiemy, jak trudne i pełne zmartwień jest życie mamy. Musi zapewnić dziecku sen, pożywienie, ciepło, miłość i wygodę, nie zapominając o sobie. Ale czy wiesz, że niektóre rodzicielskie zmartwienia można rozwiązać za pomocą ręcznika?

Ponad 16 milionów mam i ojców obejrzało już ten filmik - a większość jest zachwycona!

Algorytm ułożenia takiego „gniazda” dla noworodka jest niezwykle prosty i każda mama może go odtworzyć.

Krok 1: Użyj ręcznika o wymiarach około 120 cm na 60 cm i zwiń go w rurkę na szerokość.

foto: kakao.im

Krok 2: Ważne jest, aby ubranie nie utrudniało ruchów dziecka. Następnie połóż dziecko na prawym boku i owiń jego ciało ręcznikiem, zaczynając od góry. Jeden koniec rolki powinien znajdować się pod szyją, a drugi pod głową.

foto: kakao.im

Krok 3: Delikatne poklepywanie i głaskanie po plecach pomoże dziecku uspokoić się i łatwiej zasnąć. Jednocześnie w najwygodniejszej dla siebie pozycji. Najprawdopodobniej sen potrwa około 2 godzin.

foto: kakao.im

A oto ten sam filmik, który zrobił furorę wśród milionów rodziców:

Source: youtube.com

Zapewne każda mama ma do czynienia z sytuacją, w której dziecko odmawia „współpracy”. W każdym razie jest to świetna metoda, która pomoże każdej mamie. Wypróbuj i podziel się wrażeniami!

Główne zdjęcie: kakao.im