Lekarze określili najlepszy wiek kobiet na rodzenie dzieci. Zapowiadana liczba w żaden sposób nie pokrywa się z ustalonymi już parametrami.

Według statystyk, dziś średni wiek kobiet zachodzących w ciążę wynosi 25-27 lat.

Lekarze z Wielkiej Brytanii wydali jednak nowe oświadczenie: optymalny wiek urodzenia dziecka to od 30 do 39 lat.

Aby zajść w ciążę, przeciętna kobieta potrzebuje od 3 do 6 miesięcy. Według lekarzy w tym okresie rozwój organizmu jest całkowicie zakończony. Zdrowie hormonalne kobiety mieści się w normalnych granicach, a mięśnie intymne są dość elastyczne.

W badaniu wzięło udział prawie 20 000 dzieci. Naukowcy dokonali bardzo cennych obserwacji dotyczących rozwoju intelektualnego dzieci i wieku matek.

Okazało się, że najmądrzejsze dzieci urodziły się u osób, które rodziły między 30 a 39 rokiem życia. Dzieci urodzone w wieku od 23 do 29 lat lub po 40 roku życia rozwijają się trochę wolniej.

Według położników-ginekologów poród w wieku 30-35 lat jest niebezpieczny z powodu następujących zagrożeń: krwawienie, przedwczesne oddzielenie łożyska, zwiększone napięcia macicy. Z drugiej strony kobiety w tym wieku w zasadzie już się zrealizowały i starannie planują ciążę, co ma pozytywny wpływ zarówno na sam proces porodu, jak i na rozwój dziecka.

Główne zdjęcie: volkovysk.by