Dlaczego, zgodnie z powszechnym przekonaniem, jeśli nie nosisz rzeczy, to należy je wyrzucić? Odpowiedź jest prosta: kiedy są zbędne, stare i mają ujemną energię. To w tym momencie robisz miejsce na coś nowego. Ważne jest, aby oddawać ubrania z czystym sercem, nie żałując ani przez minutę, w przeciwnym razie nic nie przyniesie to korzyści nowemu właścicielowi. Jeśli masz choćby najmniejszą wątpliwość, smutek po starej ale ulubionej sukience lub płaszczu może Cię z czasem wprowadzić w depresję, lepiej pociąć ubrania na małe kawałki lub je spalić.

Jakie rzeczy należy natychmiast wyrzucić

Wszystko, co od dawna nie było używane, powinno jako pierwsze trafić do kosza, bo nie jest już modne, wyraźnie zużyte, wymaga naprawy lub jest potrzeba przeróbek, ale nie masz na to czasu. Bezlitośnie należy „radzić sobie” z podartymi rajstopami, a nie upewniać się, że pod spodniami nic nie będzie widoczne. Noszenie takich rzeczy jest brakiem szacunku do siebie.

Po rajstopach z szafy należy wyciągnąć i wyrzucić rozciągniętą lub niewygodną bieliznę, zużyte skarpetki i inne bardzo osobiste artykuły, pończochy, podkolanówki i peniuary. Nie warto tego nikomu dawać: po prostu należy wyrzucić. Ale wcześniej wskazane jest, aby kupić sobie coś nowego, pięknego i wysokiej jakości. Niech zostaną tylko 2 staniki, a nie 10, ale każdy doskonale podkreśli dekolt i da poczucie komfortu.

Legginsy i podobne atrybuty młodości po 30 roku życia nie są już przydatne, dlatego albo oddaj je sąsiadowi, studentowi, albo wyrzuć. Jeśli białe ubrania nabrały żółtego odcienia, to nie ma dla nich miejsca w damskiej garderobie. Nic, co byłoby drogie jak wspomnienie, ale nie ma praktycznego zastosowania: suknia balowa lub mundurek szkolny leżący w rogu szafy. Im szybciej wszystko, co niepotrzebne, opuści dom, tym lepiej, bo na jego miejsce pojawią się długo oczekiwane nowe rzeczy.

Dlaczego ważne jest, aby wyrzucić wszystko, czego nie nosiłeś od dawna

Żadnych rozciągniętych T-shirtów, koszul, swetrów czy spodni dresowych z obwisłymi kolanami, które kobiety często noszą jako odzież domową. Chodzenie w ten sposób oznacza niekochanie siebie i dawanie innym powodu, by traktowali cię z pogardą. Na półkach sklepowych jest duży wybór pięknych garniturów i sukienek, specjalnie stworzonych, by wyglądać jak członkowie rodziny królewskiej w domu.

Proste kryterium wyboru pozwalające na odrzucenie całkiem dobrych rzeczy:

  • od ponad roku nie było możliwości ani chęci ich ubierania;

  • nie pasują do nowego stylu lub są beznadziejnie małe;

  • nie podkreślają figury, a wręcz przeciwnie, psują ją.

Kobieta nie powinna mieć tanich toreb i portfeli, które zdradzają zły smak. Złe maniery to niskiej jakości biżuteria i ubrania z absurdalnymi napisami i niechlujnymi rysunkami. Czas zastąpić luźne dżinsy takimi, które pasują do Twojej sylwetki. Przezroczyste stroje są nieodpowiednie w życiu codziennym: są wulgarne, a nawet śmieszne, gdy młoda dama się afiszuje. Oznacza to, że takie nieudane rzeczy trafiają na wysypisko śmieci.

Główne zdjęcie: volkovysk.by