Ona często bierze się do opieki nad dziećmi, a mama-goryl ma okazję spać w pobliżu nich.

Instynkt macierzyński u goryli jest dobrze rozwinięty. Oni są bardzo uważni wobec swoich dzieci, starannie opiekują się nimi i niezawodnie chronią przed wszelkimi niebezpieczeństwami.

Podobnie jak ludzie, goryle-mame też się zamęczają. Wtedy krewni przychodzą z pomocą, gotowi pomóc w trudnym momencie.

foto: storyfox.ru

Tak więc w rodzinie naczelnych żyjących w górach Rwandy zauważono samicę, której nadano imię Ubucombe. Ona chętnie brała udział w opiece nad dziećmi innych samic. Pracowników Towarzystwa Ochrony Goryli zaskoczyło to, że w tym wieku instynkt macierzyński nie jest jeszcze charakterystyczny, ponieważ młoda kobieta jest jeszcze nastolatką.

foto: storyfox.ru

Ona zawsze przychodzi na ratunek. Samica o imieniu Gutangara ma aż siedem małych dzieci, którymi ona się zajmuje cały dzień. Dlatego Ubucombe często bierze się dbać o nich, a mama-goryl ma okazję spać w pobliżu nich.

Eksperci zauważają, że wczesne odstawienie dziecka od matki przyczynia się do tego, że goryl szybciej staje się niezależny. To oznacza, że samica będzie mogła szybciej rodzić nowe dzieci, zwiększając w ten sposób populację.

This is female Ubukombe babysitting the 10 month old infant of Gutangara from Pablo's group. Babysitting is a great strategy in gorilla development and in large groups such as Pablo's we are able to see this type of behavior more often than in others. ⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀ 🎥: James Munyawera

Posted by Dian Fossey Gorilla Fund International on Thursday, February 20, 2020

Source: facebook.com

Główne zdjęcie: storyfox.ru