Ten hotel nazywa się Rogner Bad Blumau i jest uważany za jedną z największych atrakcji turystycznych na świecie. Pobyt tutaj w najtańszym pokoju hotelowym kosztuje około 300 $ za noc, ale jest to warte ceny.

foto: laykni.com

Kiedyś, wiele lat temu, teren ten zainteresował producentów ropy, którzy nie mogli już nic wydostać spod gór, oprócz strumienia gorącej wody i opuścili te miejsca.

foto: laykni.com

Ale ten strumień wrzącej wody, bijący z głębokości 3000 metrów, nie przeszkadzał Robertowi Rognerowi, który zdecydował się zbudować tu hotel uzdrowiskowy, który później stał się ulubionym miejscem turystów dzięki wodzie o właściwościach leczniczych.

foto: laykni.com

Staraniem Roberta i architekta o złożonym nazwisku Friedensreich Hundertwasser powstał kompleks hotelowy przypominający świat baśniowych hobbitów z opowieści Tolkiena.

foto: laykni.com

Inspiracją dla tego wyjątkowego projektu była sama natura, pozbawiona idealnie prostych linii. Tak więc na terenie hotelu widać krzywe podłogi, dodatkowo wszystko na zewnątrz i wewnątrz budynku ma dziwny kształt, a ściany zdobią nietypowe obrazy. Na terenie hotelu znajdują się znaki, aby nie zgubić się w niekończących się zaułkach i korytarzach. Taka dekoracja może wywołać szaleństwo.

foto: laykni.com

Tak wygląda główny basen, który znajduje się na świeżym powietrzu.

W jego wodzie jest wiele bakterii, można ją nawet pić bezpośrednio z basenu lub ze specjalnych rur masujących, które dostarczają gorącą wodę do zbiornika.

foto: laykni.com

Są też małe baseny dla tych, którzy wolą odpocząć od wścibskich oczu, a także prawdziwa rzeka przecinająca teren hotelu. Ciepła woda kopalniana zawsze dostaje się do rzeki, więc nawet zimą można w niej zobaczyć złote rybki. Nawiasem mówiąc, tu wędkowanie jest zabronione.

foto: laykni.com

Rogner Bad Blumau to raj na naszej planecie, który warto chociaż raz odwiedzić, zwłaszcza w ciepłym sezonie.

foto: laykni.com

Główne zdjęcie: laykni.com