Oprócz ciał niebieskich duży wpływ na charakter ludzi mają cztery żywioły, które nadają każdemu człowiekowi zupełnie inne energie.

Ogniste znaki zodiaku, do których należą: Baran, Lew, Strzelec, wyróżniają się determinacją, dążeniem do celu, miłością do życia. Dla nich bardzo ważna jest ocena i uznanie innych, z trudem znoszą krytykę, jest to ich słaby punkt.

Znaki wodne: Rak, Skorpion, Ryby są bardziej podatne na tajemniczość, troskę, sentymentalizm. Trudno im osiągnąć wyniki w pojedynkę, w zespole ich wyniki są lepsze.

Znaki ziemi - Koziorożec, Byk i Panna łączy wytrwałość, odpowiedzialność i praktyczność. Potrzebują uwagi i pochwały, aby zmotywować ich do dalszej pracy.

Ale niezależność jest najbardziej nieodłączna częścią charakteru znaku elementu Powietrza.

Waga, Wodnik i Bliźnięta są inteligentne, niezależne i we wszystkim starają się mieć własne zdanie, nawet jeśli jest to sprzeczne z opinią całego zespołu. Wewnętrzna pewność siebie wzmacnia te znaki.

Wagi nie próbują podążać za tłumem ani robić czegoś dla popularności, jeśli nie odpowiada to ich obrazowi świata. W spornej sytuacji będą trzymać się neutralnego stanowiska lub milczeć.

Nie będą upierać się przy swoim punkcie widzenia. Przedstawiciele tego znaku uwielbiają uczyć się i próbować nowych dróg, posłuchają różnych rad, a na koniec wybiorą to, co podpowiada im dusza.

Wagi dochodzą do rozwiązań w swój własny, sekretny sposób, który innym wydaje się niezrozumiały i nielogiczny.

Bliźnięta są niezależne i odpowiedzialne, z trudem znoszą presję z zewnątrz. Im więcej mają wolności, tym silniejsze jest w nich poczucie odpowiedzialności.

Tym znakom nie muszą szczegółowo wskazywać, co i jak należy zrobić. Wystarczy, że nakreślimy zadanie w sposób ogólny i wskażemy czas wykonania.

Bliźnięta zrozumieją to i zrobią wszystko doskonale, po prostu dlatego, że dobry wynik jest ważniejszy dla nich samych niż dla kogoś innego. Przywództwo może wykorzystać tę cechę Bliźniąt i dać im trudne zadanie.

Bliźnięta nie powinny zbytnio zabiegać o pierwsze miejsce we wszystkich obszarach działalności, może to być szkodliwe dla zdrowia.

W Wodniku, z zewnętrznym spokojem i pewnym dystansem, zawsze zachodzi intensywny proces myślowy.

Rozważają, liczą lub analizują informacje, które zbierają zewsząd. Są zainteresowani i zaangażowani w najbardziej nieoczekiwane projekty, a Uran wysyła również sygnały i wskazówki z kosmosu, które należy rozszyfrować.

Wszystko to jest bardzo interesujące dla ciekawskich Wodników, więc nie nudzą się. Przedstawiciele tego znaku jako jedni z nielicznych, mogliby wytrzymać na bezludnej wyspie dłużej niż inni.

Barana można przypisać trzem niezależnym znakom elementu powietrza. Ich wytrwałość, umiejętność wzięcia odpowiedzialności za skutki wspólnej sprawy i wiara we własne mocne strony pozwalają temu znakowi zmienić ich punkt widzenia.

Główne zdjęcie: google.com