Policja musi wykonać tę czynność mechanicznie, podobnie jak trzymanie ręki na kaburze podczas zbliżania się do kierowcy.

Z obiektywnych powodów Ameryka nie jest najbezpieczniejszym krajem dla policjantów. Noszenie broni narzuca pewne zasady, co i jak robią tu lokalni strażnicy prawa. Niektóre „techniki” są używane tylko przez lokalnych funkcjonariuszy organów ścigania. Jednym z nich jest dotknięcie samochodu dłonią natychmiast po zatrzymaniu. Policja robi to nie dlatego, że chce pogłaskać zimny metal. Co więcej, nie jest to jakaś tradycja, ani subtelność służby przewidziana w przepisach policyjnych.

foto: storyfox.ru

Dlaczego amerykańscy policjanci drogowi dotykają dłonią reflektorów lub karoserii samochodu? Robią to, aby zostawić odciski palców na samochodzie. Jest to warunek obowiązkowy w przypadku zatrzymania samochodu z intruzem lub podejrzanym. Funkcjonariusze policji muszą wykonać tę czynność mechanicznie, podobnie jak trzymanie ręki na kaburze podczas zbliżania się do kierowcy lub pozostawiania samochodu tylko w określonej odległości.

foto: storyfox.ru

Strażnik prawa ma obowiązek pozostawić odciski na wypadek, gdyby zwykła kontrola przerodziła się w coś więcej. W przyszłości takie ślady mogą pomóc w dochodzeniu. Będą dowodem na to, że konkretny policjant zatrzymał konkretny samochód.

foto: storyfox.ru

Właściwie teraz policja nie musi tego robić, ponieważ oni sami i samochody mają sprzęt wideo, który rejestruje wszystko, co się dzieje. Niemniej jednak, zgodnie ze wskazówkami weteranów, nadal to robi każde nowe pokolenie pracowników. W razie czego.

Główne zdjęcie: storyfox.ru