Nie każdy ma cechy przywódcze. Ktoś rodzi się z zestawem niezbędnych umiejętności, a ktoś jest zmuszony uczyć się tego przez całe życie. Ciała niebieskie hojnie wyposażyły ​​sześć znaków zodiaku w cechy przywódcze. A każdy z nich na różne sposoby korzysta ze wrodzonych umiejętności.

Lew jest zarozumiałym przywódcą

Pierwszym znakiem zodiaku związanym z przywództwem i władzą jest oczywiście Lew. Pod tym znakiem urodziło się wielu znanych na całym świecie władców. Co więcej, większość z nich otrzymała władzę w drodze dziedziczenia.

Kimkolwiek jest Lew, zawsze otacza go królewska aura. Kieruje nim wielkie pragnienie, by stać się sławnym, zdobyć uwagę i szacunek wszystkich. Często sam los podnosi szczęśliwego Lwa na piedestał. Ważne jest dla niego nie tylko bycie liderem, ale także demonstrowanie wysokiej pozycji w każdy możliwy sposób. Jest gotów zrobić wszystko dla uznania i uwielbienia. Lwu nie jest trudno hojnie dzielić się pomysłami, oryginalnymi planami i strategią. Tak urodzony lider jest zawsze gotowy naładować wszystkich wokół potężną energią i nieodłączną nieustraszonością. Bez szacunku dla otaczających go ludzi, Lew po prostu zaczyna męczyć się i cierpieć.

Baran jest hiper aktywnym liderem

Innym silnym znakiem słońca z dominującymi cechami jest Baran. Znak, który ma duży bagaż zdolności przywódczych. Baran odczuwa pilną potrzebę przewodzenia swoim lojalnym towarzyszom. Ludzie spod tego znaku są pełni nieokiełznanej energii i przedsiębiorczości. Nie boją się najmniejszych przeszkód, ale mają niesamowitą wytrwałość w osiąganiu swoich celów. Nie spotkasz Barana bez wielkich ambicji. Jest wyraźnie przekonany, że we wszystkim powinien być pierwszy i może zrobić wszystko lepiej niż inni.

Dzięki niepohamowanej sile woli przywódca Baran umiejętnie podporządkowuje sobie otaczających go ludzi.

Czasami jednak posuwa się za daleko, zachowuje się zbyt impulsywnie, co zraża nawet najbardziej lojalnych współpracowników.

Koziorożec to pracowity przywódca

Każdy Koziorożec jest zaprogramowany na sukces w życiu. Gwiazdy obdarzyły przedstawicieli zimowego znaku ziemi rozwagą, odpowiedzialnością i cierpliwością. Kiedy inni się poddają, ci ludzie spokojnie i pewnie dalej działają. Porażka ich nie powstrzymuje.

Przywódca Koziorożec nie podejmuje ryzyka i nie bierze udziału w przygodach. Jest mistrzem w ocenie perspektyw i nie odbiega od przyjętej strategii. Kolejną wyjątkową cechą przedstawicieli tej konstelacji jest samokontrola. Inni mają skłonność do ufania Koziorożcom, ponieważ widzą niezniszczalną niezawodność i odpowiedzialność.

Waga jest liderem w dyplomacji

Niebiańskie ciała nie dały Wadze nieustraszoności i pewności siebie Barana, arogancji i dumy Lwa, wytrwałości i stanowczości Koziorożca. Siła tego znaku jest zupełnie inna. Liderzy Wagi to wirtuozi komunikacji społecznej. Z łatwością wygładzają wszelkie konflikty, szybko pozyskują ludzi i umiejętnie wpływają na ich opinie.

Jeśli chcesz budować partnerskie relacje oparte na zaufaniu, przedstawiciel znaku Wagi będzie pierwszym, któremu się to uda. Umiejętność słuchania innych i otwartość to nieodzowne cechy przywódcze, których ta konstelacja ma pod dostatkiem.

Lider Waga jest w stanie rozsądnie i bezstronnie zarządzać grupą ludzi. Jednocześnie po mistrzowsku utrzymuj harmonijne relacje w zespole.

Rak to wymagający przywódca

Może wydawać się nieoczekiwane, że Raki, ze swoją wrażliwą naturą, były jednymi ze znaków ze skłonnościami przywódczymi. Ale to wrażenie jest mylące. Przedstawiciele letniego znaku wodnego nie są tak prości, jak się wydaje. Raki mają niesamowitą zdolność manipulowania ludźmi. Nigdy nie konkurują otwarcie. Konflikty nie są ich mocną stroną. Ale zręczne manewry są elementem całkowicie tematycznym. Przez pewien czas chwytający i czarujący Rak może działać jako „szary kardynał”, a potem otwarcie otrzymuje upragnione uznanie i moc.

Wiedzą, jak skupić się na konkretnym celu i nie są leniwi w ciągłym uczeniu się, co pomaga rozwijać umiejętności przywódcze. Perfekcjonizm ustanowiony przez gwiazdy sprawia, że ​​przedstawiciele tego znaku są wymagający w stosunku do siebie i otaczających ich osób.

Strzelec to optymistyczny przywódca

Strzelec pokazuje swoje cechy przywódcze bezpośrednio podczas otwartych zawodów. Nie szukają wyrafinowanych sposobów, ale działają bezpośrednio, bez obawy o konkurencję. Dyplomacja nie jest najsilniejszą stroną Strzelca. Po co negocjować i oszukiwać, skoro możesz być asertywny! Rozkazywać otwarcie, odważnie wydawać instrukcje, rady i zalecenia - do tego dążą przedstawiciele tego znaku. Gwiazdy obdarzyły Strzelca niewyczerpanym entuzjazmem. Gdy tylko trochę się znudzą, znowu nadejdzie kolejna przygoda.

Lider Strzelca to nieograniczony generator pomysłów! Wiele wynalazków powstało pod okiem przedstawicieli tego znaku. Strzelcy lubią ryzyko. Niestrudzenie wierzą w pozytywny wynik, a szczęście często im sprzyja. Każdy Strzelec jest pewien, że może osiągnąć dowolny poziom, tylko przy niewielkim wysiłku. Pieniądze nie są dla nich tak ważne, jak uznanie dominacji i sukcesu.

Główne zdjęcie: volkovysk.by