Osoby, które przynajmniej raz w życiu się spotykali z bezduszną osobą, wiedzą, jak nieprzyjemne i bolesne jest to. Co więcej, takie spotkania zdarzają się zwykle wtedy, gdy życzliwość i empatia są najbardziej wymagane od innych.

Ktoś jest całkowicie pozbawiony empatii i po prostu nie rozumie uczuć i duszy innych ludzi, a ktoś w ten sposób buduje obronę wokół własnego wewnętrznego świata.

Wszystko od egoizmu

Przedstawiciele znaku zodiaku Wodnika są bardzo miłymi przyjemnymi ludźmi w komunikacji, wszyscy to wiedzą. Dobroduszny, zawsze gotowy do rozmowy, a nawet udzielania porad — jednym słowem, doskonały przyjaciel.

To tylko do pewnego czasu. Nagle pojawi się sytuacja, w której nie otrzymasz od niego nie tylko aktywnej pomocy, ale nawet empatii.

I nie dlatego, że jest na ciebie zły lub skrzywdziłeś go czymś, wcale nie. Po prostu jest w tym momencie zajęty wyłącznie sobą.

Jaźń jest jedyną wartością dla Wodnika. Jeśli ze względu na komfort psychiczny i fizyczny musi poświęcić kogoś — wtedy on z łatwością to zrobi, nie myśląc o niczym obcym.

Rozstać się z ukochaną osobą, rzucić przyjaciela w kłopoty — nie będzie dla niego problemem. Dla siebie Wodnik zrobi wszystko, co będzie potrzebne. Odchodzi, nie oglądając się za siebie, nie mając najmniejszych wątpliwości i wyrzutów sumienia. Poza tym, tak, on jest miłym człowiekiem.

Możesz go obwiniać i przymawiać, ale on znowu zapomni o obietnicy, nie dotrzyma słowa, nie dotrzyma tajemnicy. On to zrobił nie ze zła, po prostu zrobił to, co miał dla siebie zrobić. Jak to się mówi: nic osobistego.

Z miłości do doskonałości

Znani perfekcjoniści Panny nie tylko podchodzą do siebie z wysoką poprzeczką. Ich zdaniem wszyscy wokół powinni być tacy sami — namiętnymi fanatykami porządku, doskonale wykształconymi i posiadającymi szeroki horyzont myślowy ludźmi.

W rezultacie niewiele osób może się pochwalić, że odpowiada żądaniom Panny. A ona nie będzie milczeć o tym. Znosić niedoskonałości świata — w ogóle nie w jej naturze.

Dlatego też, jeśli panna jest niezadowolona, inni będą żyć w atmosferze ciągłych oskarżeń i marudzenia. Może to się dotknąć każdego – przyjaciół, bliskich, współpracowników.

Brak empatii i zrozumienia nie jest wadą Panny, a podstawą jej charakteru. Ona nie rozumie (i nie chce zrozumieć), że ludzie różnią się możliwościami, zdolnościami, poziomem rozwoju i stanem zdrowia. Panna sądzi po sobie.

Słów zachęty od dziewic nigdy się nie doczekasz, bardziej prawdopodobne, że w odpowiedzi na skargę otrzymasz surową naganę. W ten sposób zachowują harmonię w sobie. Empatia to marnowanie zasobów duszy uważa Panna i nic nie można z tym zrobić.

Skąpy rycerz.

Skąpy rycerz to koziorożec. Wyróżnia się spośród wszystkich znaków. Wyróżnia się przede wszystkim poważnym podejściem do życia.

Druga taka odpowiedzialna i pryncypialna osoba nie znajduje się w całym kręgu zodiakalnym. Ma wiele pozytywnych cech: inteligentny, mądry, wytrwały, schludny, celowy.

Zwykle jest bardzo ceniony w pracy. On łatwo zajmuje stanowiska kierownicze, a w roli szefa jest mądry i sprawiedliwy... I całkowicie bezduszny.

Nie zejdzie z drogi, by pomóc bliźniemu, nie ulegając impulsowi. Zimna kalkulacja leży u podstaw wszystkich jego działań. Nie daj Boże, aby być przeszkodą na drodze Koziorożca- on cię zniszczy i nie zauważy. A jeśli zauważy, to na pewno nie będzie się martwić.

Jest skąpy we wszystkim — i na pieniądze i na współczucie. Najważniejszym w życiu koziorożca jest jego własna cel i osiąga je tak, jak potrafi.

Główne zdjęcie: google.com