Zapominanie i wybaczanie uraz to bardzo przydatna umiejętność. W zodiakalnej „menażerii” jest wiele znaków, które cechuje dobry charakter. Ale są też takie znaki, które z trudem trawią urazę, a nawet powiększą ją do ogromnych rozmiarów.

Skorpion

Nikogo nie zdziwi, że ten znak jest na pierwszym miejscu - chwała zręcznych mścicieli i niezwykle wrażliwych ludzi została umieszczona w Skorpionach. Ale trzeba zrozumieć, dlaczego tak się dzieje. Przedstawiciele tego znaku mają zwiększone poczucie sprawiedliwości, w tym także w stosunku do siebie. Skorpion to najbardziej mściwy znak. Wchodząc w interakcje z innymi, nieświadomie rejestrują całe dobro i zło, które okazują inni pod ich adresem.

Życzliwość, uczciwość i szybkość reakcji Skorpiony cenią sobie bardzo wysoko i płacą tą samą monetą. Jednocześnie subtelna psychologa osób urodzonych pod znakiem Skorpiona pozwala im złapać wszystkie nieczyste myśli innych. Czują że coś jest nie tak. Przedstawiciele tego znaku reagują cierpko, nawet jeśli sytuacja z zewnątrz wydaje się niegroźna. Problem polega na tym, że oni, a zwłaszcza kobiety Skorpiony, są również bardzo podejrzliwe i czasami widzą zagrożenie tam, gdzie go nie ma. Dlatego w przypadku Skorpionów powinieneś szczególnie wybierać słowa.

Rak

Rak z natury jest bardzo łagodnym i nieco pasywnym znakiem. Jego wewnętrzny świat jest głęboki, Rak dobrze czuje, co się dzieje wokół, czasem nawet za dobrze. Podobnie jak Skorpion jest w stanie przewidzieć niebezpieczeństwo, ale jest też podatny na błędy i dramatyzuje. Uraza Raka jest z reguły pasywna.

Przedstawiciela znaku Raka można bardzo łatwo obrazić - wystarczy chociaż trochę pokazać chłód pod jego adresem. Taka jest jego natura - Rak kocha ciepło i serdeczność. Idea bolesnej zemsty nie jest mu bliska. Obrażony Rak potrzebuje czasu, aby „przecierpieć”. Rany psychiczne goją się przez długi czas zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn - Raki, więc będą pamiętać ból przez całe życie. Ale uraza jest tutaj pasywna. W gorzkich chwilach typowy Rak może współczuć sobie i wierzyć, że świat jest zbyt agresywny.

Panna

Umysł Panny dokładnie rejestruje wszystkie szczegóły istnienia. Ważne jest dla niej, aby wszystko dobrze rozumiała i działała w praktyczny sposób. Ponadto gwiazdy obdarzyły ten znak zamiłowaniem do perfekcjonizmu - naprawdę chce, aby wszystko było w porządku (w jej rozumieniu). Dotyczy to także działań innych - Panna „wie”, jak inni powinni się zachowywać. Panna nie zemści się, ale długo będzie pamiętać urazę. Ale rzeczywistość regularnie nie pokrywa się z naszymi oczekiwaniami, a dla Panny naruszenie jej planów jest bolesne.

Nie bez powodu Panna jest uważana w astrologii za prawie najbardziej drażliwy znak. Uraza nie ma tu wyraźnie agresywnego charakteru. Otrzymawszy „cios” z zewnątrz, przedstawiciele tego znaku, w szczególności kobiety Panny, potrafią „zafiksować” moment, w którym wszystko poszło nie tak, nie spać w nocy i analizować sytuację. Jednocześnie bez burzy emocji. Warto zauważyć, że Panna wie, jak wyciągnąć właściwe wnioski, więc nie będzie zła na sprawiedliwą krytykę.

Byk

W przeciwieństwie do Raka i Skorpiona Byk raczej nie przywiązuje wagi do „chłodu” w swoją stronę. Ten znak jest zainteresowany codziennymi sprawami. Ceni spokój, zazwyczaj ma stabilną psychikę. Nie jest łatwo wytrącić przedstawicieli tego znaku z równowagi - są dość cierpliwi, zwłaszcza mężczyźni Byka. Ten znak kocha dobra ziemskie, jest przywiązany do wygody, rozsądny, ale nieco powolny - taka jest jego natura.

Przelotna krytyka i drobne kłótnie pozostawiają go obojętnym, ale regularne powtarzanie się takich wydarzeń przyleje kielich cierpliwości Byka, a spokojny Byk groźnie podejdzie do takiej osoby „z rogami do przodu”. Kiedy krytyka stylu życia Byka stanie się uporczywa, przedstawiciel tego znaku podejmie kategoryczną decyzję. Silna uraza raczej nie zakorzeni się w jego sercu, ale przyczyna niezgody zostanie „zapisana” w jego pamięci jako silna przeszkoda dla komfortu życia.

Główne zdjęcie: volkovysk.by