Choć może to zabrzmieć dziwnie, to nie moja mama zaszczepiła we mnie zamiłowanie do gotowania, a ojciec mojej przyjaciółki - wujek Włodek, on jest kucharzem. Od niego nauczyłam się zarówno przepisu na kotlety jak w restauracji, jak i sekretu do czego służą różne strony tarki. Jednocześnie nie wiem nawet, za jaką dokładnie informację jestem bardziej wdzięczna.

Jestem pewna, że ​​to urządzenie żyje w kuchni każdej porządnej gospodyni domowej. Ale zwykle w tarce używa się maksymalnie dwóch stron: z dużymi i małymi otworami. Po co więc są inne strony tarki? Oto szczegółowa analiza wujka Włodka!

Strona tarki z dużymi oczkami

foto: sovkusom.ru

Najpopularniejszą stroną tarki, zarówno wśród profesjonalnych kucharzy, jak i zwykłych gospodyń domowych, są duże otwory. Wygodne jest tarcie na niej zarówno gotowanych, jak i surowych warzyw.

Aby masło szybciej zmiękło, zetrzyj je na grubej tarce. Służy również do mielenia gotowanych jajek i sera.

Strona tarki z małymi otworami

foto: sovkusom.ru

Drobna tarka to kolejna najpopularniejsza strona urządzenia kulinarnego. Jest często używana do krojenia potraw na warstwy sałatki. Nawiasem mówiąc, w przypadku naleśników warzywnych kucharze używają zarówno grubej, jak i drobnej tarki. Oboje wykonują świetną robotę. Poza tym mycie ich jest równie łatwe.

Strona tarki z płaskimi oczkami

foto: sovkusom.ru

Gospodynie domowe bardzo rzadko używają tej strony tarki. A szkoda, ponieważ wygodnie jest trzeć warzywa na frytki, pokroić krążki cebuli i twardy ser, na przykład parmezan. Oczywiście jest dla tego sera specjalny nóż. Ale nie musisz go kupować, jeśli nauczysz się używać zwykłej tarki.

Falista strona tarki

foto: sovkusom.ru

Falista strona tarki działa w ten sam sposób. W rezultacie otrzymujesz piękne kręcone warzywa na zapiekankę lub świeżą sałatkę. Ważne jest, aby przed gotowaniem zetrzeć potrawę z tej strony tarki. W końcu miękkie warzywa są trudne do krojenia i nie zachowują swojego kształtu.

Drobna tarka

foto: sovkusom.ru

Jak powiedział wujek Włodek, w Związku Radzieckim przy pomocy tej strony tarki przygotowywano jedzenie dla niemowląt. Niektórzy szefowie kuchni nadal robią w ten sposób puree ziemniaczane, ale większość przestawiła się już na blender.

Jednak zarówno profesjonaliści, jak i gospodynie domowe używają najlepszej możliwej tarki do mielenia twardego sera, robienia okruchów i ścierania skórki.

Strona kwadratowa

foto: sovkusom.ru

Tak wygląda najmniej używana strona tarki. Ale z jej pomocą możesz pokroić warzywa na marchewkę po koreańsku. Często ta tarka jest dwustronna, więc praca z nią jest szybka i wygodna. Nawet ser powstaje piękny, musisz się zgodzić. A jak ty tego używasz?

foto: sovkusom.ru

Oto, jak profesjonaliści korzystają ze stron tarki. Jestem pewna, że trzeba wycisnąć maksimum z narzędzi kuchennych. Dlatego też zaczęłam trzeć produkty na różne sposoby. Szczerze mówiąc, moje jedzenie stało się później znacznie bardziej zróżnicowane. Czy wiedziałeś o przeznaczeniu różnych stron tarki? Jak ich używasz?

Główne zdjęcie: sovkusom.ru