Dla wielu ludzi strach przed samotnością jest jednym z największych lęków, które nieustannie prześladują ich przez całe życie. Jak bicz, wpycha ich w ramiona przypadkowych ludzi, zmuszając ich do zapomnienia o starożytnej mądrości: „Lepiej być samemu niż z kimkolwiek”.

I rzeczywiście, wielu ludzi żyje w związku bez miłości, ciesząc się już, że nie są sami. Choć w głębi duszy cierpią z braku ciepła i zrozumienia, boją się przyznać, że to najstraszniejszy rodzaj samotności.

Ale jest też zupełnie inny typ ludzi. Są to osoby całkowicie samowystarczalne, które nigdy się nie boją ani nie nudzą same z sobą.

Nie potrzebują stałej obecności innej osoby obok siebie, aby poczuć spokój i ciszę. Nawet gdy są zupełnie sami, duchowy spokój ich nie opuszcza.

A ci mądrzy, niezależni ludzie czerpią poczucie szczęścia ze swojej osobowości. Astrolodzy uważają, że tacy samotnicy najczęściej występują wśród przedstawicieli czterech znaków zodiaku.

Wodniki to głębokie osobowości, które często pozostają tajemnicą dla innych. Z łatwością nawiązują znajomości, mają ogromną liczbę znajomych i przyjaciół, z których żaden nie ma dostępu do tajemnic ich złożonej duszy.

Przedstawiciele tego znaku są zawsze sami, nawet w otoczeniu ludzi, którzy patrzą na nich z podziwem, pragną ich uwagi i komunikacji.

Wodniki nie muszą odchodzić ze społeczeństwa i być sam na sam ze swoimi myślami i uczuciami. Co więcej, nawet tego nie potrzebują.

Tak chętnie chłoną i gromadzą informacje, że potrzebują czasu, aby wszystko zrozumieć, uporządkować i wyciągnąć z tego wnioski.

Przedstawiciele tego znaku rzadko przywiązują się do ludzi i nie tęsknią zbytnio za tymi, których nie widzieli od dawna. Nawet jeśli samotność Wodnika trwa przez czas nieokreślony, wcale im to nie przeszkadza.

Koziorożce to prawdziwe samotne wilki, które idą własną drogą. Przedstawiciele tego znaku są niezwykle niezależni.

Nawet we wczesnych latach rzadko dołączają do jakichkolwiek towarzystw, kierując się zasadą „każdy za siebie”. Ta taktyka jest często bardzo korzystna.

Koziorożce zawsze dążą do swojego celu i nie pozwolą nikomu wciągnąć się na dno. Nawet jeśli w ich otoczeniu są osobowości aspołeczne, przedstawiciele tego znaku będą nadal podążać za swoimi marzeniami, ignorując wszelkie próby wciągnięcia ich w wir wątpliwych przyjemności.

Koziorożce zawsze mają wiele pomysłów, dalekosiężnych celów i myśli, że po prostu nie mają czasu, by nudzić się samotnością. Ponadto, pomimo wizerunku samotnego wilka, nadal mają przyjaciół.

Po prostu z reguły jest ich niewielu, a przedstawiciele tego znaku często nie mogą zwracać na nich uwagi ze względu na to, że są stale zajęci.

Baran zawsze i we wszystkim polega tylko na sobie. Będąc z natury bardzo upartym i dążącym do celu, całą swoją siłę wkłada w osiąganie ambitnych celów, czasami całkowicie zapominając o swoim życiu osobistym.

Przedstawiciele tego znaku nie boją się samotności, ponieważ są stale zajęci ważnymi sprawami. Przedstawiciele tego znaku zawsze gdzieś biegną i śpieszą się, nie znajdując czasu na zatrzymanie się, nabranie oddechu i spojrzenie na swoje życie z zewnątrz.

Być może po prostu boją się zobaczyć, jak pustą i samotną rzeczywistość stworzyli dla siebie. Ale uparci przedstawiciele tego znaku nie należą do tych, którzy przyznają się do swoich błędów.

I mało jest prawdopodobne, aby sami nazwali swoją samotność błędem, ponieważ dla nich takie życie jest całkiem wygodne. Baranowi nie podoba się, kiedy ktoś „pląta się pod nogami”.

Są przyzwyczajeni do podejmowania wszystkich decyzji indywidualnie i bardzo trudno jest im wpuścić nową osobę do swojego życia.

Panny mają trudności z dogadywaniem się z ludźmi. Nie znaczy to wcale, że są to ponure osoby, które nikomu nie powiedzą kilku słów.

Wręcz przeciwnie, przedstawiciele tego znaku mogą być mili i czarujący. Z łatwością znajdują wspólny język z innymi, ale nie pozwalają nikomu zbytnio zbliżyć się do nich.

Panny czują się bezbronne i boją się otworzyć przed kimś swoje dusze, aby później nie doświadczyć poważnego rozczarowania.

Jednak przedstawiciele tego znaku nie cierpią z powodu samotności. Zawsze mają nad czym się zastanawiać.

Główne zdjęcie: google.com