Dredy są dziś bardzo popularne wśród młodego pokolenia. Nic w tym dziwnego, bo taka fryzura wygląda bardzo nietypowo, co pozwala odróżnić się od „szarej” masy. Ponadto jest niezwykle łatwa w utrzymaniu w „czystości”.

Jednak dredy mają również tę wadę, że jeśli cię znudzą, pozbycie się ich bez ogolenia głowy nie będzie takie proste. Jeśli jednak zachcesz, jest to całkiem możliwe, a teraz się o tym przekonasz.

Alternatywny sposób

Główna bohaterka tej historii ma na imię Bell Cowann. Dziewczyna nosiła dredy przez trzy lata, po czym postanowiła zmienić swój wizerunek. Początkowo myślała, że ​​będzie musiała pożegnać się z włosami, ale potem postanowiła spróbować je rozpleść.

foto: laykni.com

Rozplątanie jednego dreda zajęło dziewczynie około godziny. W sumie ona i jej pomocnicy spędzili na tym pięć dni. Było to trudne i trochę bolesne, ale w końcu Bell odzyskała swoje włosy.

Pomocnicy

foto: laykni.com

foto: laykni.com

foto: laykni.com

O pomoc dziewczyna postanowiła poprosić krewnych - matkę i babcię. W trzy pary rąk wszystko poszło znacznie szybciej i wesoło. Potrzebnych było kilka narzędzi: para metalowych grzebieni, dobry krem ​​nawilżający, maska ​​do włosów i zwykła woda.

foto: laykni.com

Bell najpierw nakładała produkt pielęgnacyjny na każdy dred, następnie czekała, aż dredlok trochę nasiąknie i zmięknie, a następnie delikatnie je rozczesywała. Tak więc, krok po kroku, absolutnie wszystkie dredy zostały rozczesane.

foto: laykni.com

foto: laykni.com

Podczas zabiegu dziewczyna zebrała imponującą garść włosów, ale nie ma czym się martwić. Przecież każdego dnia tracimy część włosów, a w przypadku dredów „martwe” włosy po prostu pozostają w nich, gromadząc się.

foto: laykni.com

Nowa fryzura

Bell jest teraz nie do poznania. Po przycięciu końcówek i stylizacji zamieniła się w prawdziwą elegancką kobietę. Jeśli chodzi o jakość jej włosów - prawie się nie zmieniła. Jej włosy są takie same jak przed dniem, kiedy zdecydowała się zapleść dredy.

foto: laykni.com

Doświadczenie Bell pokazuje, że dredy nie są tak przerażające, jak wielu ludzi myśli. Jeżeli zostaną wykonane przez doświadczonego mistrza, nie będzie problemu żeby je rozpleść, najważniejsze - czas i chęć.

foto: laykni.com

Główne zdjęcie: laykni.com