Bardzo powszechny podział ludzi ze względu na rodzaj dobowego rytmu organizmu (inaczej - zegar biologiczny) na skowronki budzące się rano i po południu oraz sowy budzące się wieczorem i w nocy. Mówią, że istnieje trzeci typ - gołębie, nazywa się go również średniozaawansowanym. Ludzie tego typu wstają rano nieco później niż skowronki i kładą się spać nieco wcześniej niż sowy.

A przecież natura wszystko przemyślała, a rytm naszego ciała jest ściśle powiązany ze wschodem i zachodem słońca, co z kolei wpływa na nasz rytm snu. Gdy tylko się ściemni, hormon snu, melatonina, będzie się uwalniać coraz bardziej i będziemy się męczyć. Wydawałoby się, że wszystko jest bardzo jasne, wszyscy powinniśmy wstawać i kłaść się spać w tym samym czasie. Ale wszystko jest inaczej ułożone, wpływają na nas także inne planety, które determinują pracę naszego zegara biologicznego. Dlatego naturalne jest, że każdy znak zodiaku ma swój własny rytm snu i czuwania.

Lew

Sowa

Lew jest znakiem ognia, ma ogromną energię do wykonania swojej pracy. Jest bardzo wytrwały i może być wzorem do naśladowania. Jeśli będzie pilnie potrzebny, nie przestanie pracować, dopóki nie wyczerpią się jego siły, pomimo późnych godzin dnia. Lew jest osobą bardzo uzależnioną, poza pracą ma zajęcia, którym chętnie poświęca swój wolny czas. Z pewnością czasu nie wystarcza. A noc jest na co potrzebna?

Panna

Sowa

Panna to bardzo zorganizowana osoba. Jeśli jej aktywność zawodowa powinna rozpocząć się wczesnym rankiem, to nie ważne czy jej się to podoba, nigdy się nie spóźni. Praca jest dla niej święta. I bez względu na to, ile jest pracy, pracowita Panna zbierze wszystkie swoje siły i będzie pracować do późnych godzin nocnych, ale zrobi wszystko, co jest zaplanowane. Dotyczy to również prac w gospodarstwie domowym. Niedokończone czyszczenie, nie umyte naczynia, wszystko to uniemożliwi jej zasypianie. Może zorganizować sobie nocną zmianę, aby uporządkować dom, nawet tak woli, wtedy nikt nie przeszkadza.

Koziorożec

Sowa

Koziorożec nie potrzebuje wiele do szczęścia. Daj mu możliwość aby móc pracować. Prawie wszystkie jego życiowe zainteresowania sprowadzają się do pracy. Oczywiście ma też książki, może nawet grę komputerową. Ale jeśli zagłębia się w projekt, jest to dla niego tak ekscytujące, że nie przestanie, dopóki nie znajdzie odpowiedniego rozwiązania. Jest tak niestrudzony, że często nie zauważa, kiedy nadchodzi noc. W nocy myśli lepiej.

Wodnik

Sowa

Dzień Wodnika może trwać 48 godzin. Ma zbyt wiele pomysłów na jeden dzień, dlatego czasami musi spędzić noc, aby praca twórcza dobiegła końca. Każdy, kto kiedykolwiek był całkowicie pochłonięty biznesem, zrozumie, że po prostu nie można zatrzymać się w tej chwili. Wodnik robi to samo w komunikacji z innymi. Może spędzić noc na filozofowaniu na dowolny temat w kręgu interesujących go osób. Noc uważa za konwencję przerywania interesującej rozmowy.

Baran

Skowronek

Zasada Barana jest taka by zawsze i we wszystkim być pierwszym. Skowronek to zdecydowanie o nim. Z tego powodu już lubi wstawać wcześnie, aby przeglądać wszystkie platformy informacyjne i być na bieżąco z wydarzeniami od wczesnych godzin porannych. Poza tym ten znak zodiaku uwielbia rozpoczynać dzień we własnym tempie - i nie potrzebuje stresu. Dlatego lepiej jest ustawić budzik nawet pół godziny wcześniej, aby mieć bufor czasowy na wszelkiego rodzaju nieprzewidziane sytuacje.

Byk

Skowronek

Dla Byka sen, podobnie jak jedzenie, jest wielką przyjemnością zmysłową. A kolejną ważną dla niego okolicznością jest koniecznie przytulne miejsce do spania. Tylko komfortowy sen może przywrócić mu siły po ciężkim dniu. Wie, jak pracować.

Rak

Skowronek

Wrażliwy i empatyczny Rak chce wiele zrobić dla siebie i swoich bliskich. Ale on stara się zrobić wszystko przed zapadnięciem nocy, ponieważ wieczorem wyczerpuje się jego siła. Czy to nie jest ciekawe, jak on robi tyle w ciągu jednego dnia? I z pewnością potrzebuje długiego snu, aby dojść do siebie. Dlatego Rak woli wcześnie iść spać. I nie powinieneś mu przeszkadzać. Nie spodoba ci się nastrój sennego Raka.

Strzelec

Skowronek

Dociekliwy i optymistyczny Strzelec nie może się doczekać każdego nowego dnia. Chce wziąć wszystko, co życie ma do zaoferowania. Jego mottem może być: ten, kto długo śpi, tęskni za wieloma interesującymi rzeczami w życiu. Nic dziwnego, że Strzelec wstaje bardzo wcześnie, a przede wszystkim potrafi przebiec kilka kilometrów przed pracą wykonując to jako poranne ćwiczenie. A sen jest bardzo ważny dla Strzelca, więc może on w ten sposób radzić sobie z dużymi obciążeniami.

Bliźnięta

Gołąb

Merkury, rządzący znakiem Bliźnięta, reprezentuje aktywne myślenie, wymianę i komunikację. A układ nerwowy jest powiązany z tą planetą. Dlatego jasne jest, że aktywne Bliźnięta potrzebują dużo czasu, aby odzyskać energię. Ale mają swoją osobliwość, potrafią przystosować się do pracy o każdej porze dnia, jeśli sytuacja tego wymaga. Nagromadzone zmęczenie może negatywnie wpłynąć na ich układ nerwowy. Dlatego lepiej jest dla nich uniknąć niedoboru snu.

Waga

Gołąb

Dla Wagi sen jest ważny dla zrównoważenia życia. Muszą spać tyle czasu, ile nie śpią w ciągu dnia. Kiedy tylko jest taka możliwość, Waga używa ją do snu, uwielbiają krótką drzemkę w porze lunchu. Wagą rządzi planeta Wenus, co oznacza cieszenie się całym pięknem. Dla Wagi to przyjemność rozpieszczać siebie i ukochaną osobę śniadaniem do łóżka.

Skorpion

Gołąb

Skorpion zawsze stara się dotrzeć do istoty rzeczy, więc wielu się go boi. Czasami sen, choć może to zabrzmieć dziwnie, jest jego sprzymierzeńcem na ścieżce do większej wiedzy, dla niego sen jest jak inny poziom życia. Może to być trudne do zrozumienia, ale sny mogą ujawnić mu coś, co skrył przed nim dzień. Skorpion ma problemy z wczesnym wstawaniem, więc aby nie zacząć następnego dnia będąc zmęczonym, kładzie się spać odpowiednio wcześnie.

Ryby

Gołąb

Każda okazja ucieczki od trudnej rzeczywistości jest mile widziana przez Ryby. Dlatego marzyciele tego znaku zodiaku kochają nie tylko sen w ciągu dnia, ale także w nocy. Dla nich sen to oderwanie się od trudnej rzeczywistości. Żaden inny znak zodiaku nie potrzebuje tyle snu (może nawet do 15 godzin!), jak Ryby. Bardzo intensywnie postrzegają wszystko, co dzieje się wokół. Ryby trudniej radzą sobie z tymi doświadczeniami niż inne. Wiele trzeba zważyć i usprawnić. Proces ten trwa podczas snu poprzez intensywne śnienie. Ponadto fizycznie Ryby nie są tak odporne jak inne znaki i są bardziej podatne na zmęczenie, więc potrzebują dużo czasu, aby dojść do siebie.

Główne zdjęcie: google.com