Małżonkowie Svetlana i Yuri Panteleenko od 28 lat dzielą swój dom z prawdziwym niedźwiedziem brunatnym Stepą. Pojawił się w ich prywatnym domu w wieku trzech miesięcy, rodzina kupiła go w zoo, a mały miś trafił tam za sprawą myśliwych, którzy zostawili zwierzę sierotą.

foto: lemurov.net

Stepa był w złym stanie, był źle przystosowany do życia z ludźmi. Ale miłość i troska rodziny Panteleenko pomogły mu przyzwyczaić się do ludzi i stać się silniejszym. Stepa ma jednak kontakt tylko z rodziną - od sąsiadów odgradza ich ogromny płot. Jedyne, co przeszkadza sąsiadom, to jego głośny ryk.

foto: lemurov.net

Według właścicieli niedźwiedź nigdy nie okazywał agresji wobec ludzi. Okazał się także raczej bystrym zwierzęciem - to pozwoliło Stepanowi pojawić się w wielu krajowych serialach telewizyjnych i filmach. Bierze również udział w sesjach zdjęciowych, występuje na imprezach firmowych.

foto: lemurov.net

Ale wszystko to jest dość drogie. Jeden występ niedźwiedzia będzie kosztował nie mniej niż 20000 rubli. Jednak Panteleenko stale otrzymuje oferty współpracy. Wszystko dzięki temu, że Stepa doskonale wie, jak pracować z kamerą.

foto: lemurov.net

Może nawet spokojnie pracować z dziećmi. Głównym warunkiem jest brak zapachu alkoholu. Może to nie zadowolić zwierzęcia i wywołać agresję. Ogólnie Svetlana i Yuri starają się nie zapominać, że mieszkają z dziką bestią, ale czasami jest to trudne, ponieważ Stepa jest całkowicie lojalny wobec domowników.

foto: lemurov.net

Podobnie jak pies, uwielbia żebrać o jedzenie. Dieta niedźwiedzia obejmuje ryby, mięso i warzywa. Waży około 300 kilogramów, utrzymanie niedźwiedzia sporo kosztuje. Ale on „odpracowywuje” wszystko na planie.

foto: lemurov.net

Niedźwiedź mieszka w specjalnej przestronnej wolierze, która znajduje się na terenie działki rodziny. Ale czasami wpuszcza się go do domu. W domu zachowuje się dość ostrożnie. Ulubioną rozrywką Stepy jest przytulanie się i oglądanie telewizji.

Główne zdjęcie: lemurov.net