Została wpisana do Księgi Rekordów Guinnessa jako arystokratka z największą liczbą tytułów na świecie. Nawet brytyjska królowa musiała się jej pokłonić przy spotkaniu.

foto: kakao.im

Mowa o Cayetanie Albie, która zawsze była bardzo czarująca i potrafiła zwrócić na siebie uwagę. Wśród innych przedstawicieli szlachty księżna wyróżniała się nietypowymi uczynkami i swobodnym życiem. Nie było dla niej żadnych reguł.

Alba była trzykrotnie zamężna. Najpierw wyszła za mąż za księcia i została matką 6 dzieci.

foto: kakao.im

Jej mąż zmarł, gdy miała 46 lat.

foto: kakao.im

Następnie Cayetana wyszła za mąż z wielkim skandalem, ponieważ były duchowny został jej nowym wybranym. Co dziwne, para żyła razem przez 23 lata i była w doskonałej harmonii.

W 2011 roku księżna skończyła 85 lat. Elita arystokracji Europy była niezadowolona z wiadomości o jej następnym małżeństwie. Ponadto pan młody był prostym urzędnikiem w wieku 60 lat.

foto: kakao.im

Krewni kobiety próbowali odwieść ją od tej decyzji, ale ona zignorowała wszystkie rady. Aby się pozbyć natrętów, podarowała swoim bliskim kilka drogich obrazów, a także pałace i dwory. Z kolei pan młody odmówił na piśmie przyjęcia majątku panny młodej. To potwierdziło, że ją kochał, a nie jej niezliczoną fortunę i tytuł.

foto: kakao.im

W młodości Cayetana nie miała wspaniałego wyglądu, ale jej rysy twarzy były delikatne. Podobno, chcąc dorównać swojemu drugiemu mężowi i bojąc się starości, księżna zdecydowała się na kilka operacji plastycznych. Niestety nie przyniosło jej to nic dobrego.

foto: kakao.im

Po raz pierwszy Alba zmieniła kształt nosa. Chirurdzy zrobili dla niej coś niezrozumiałego. Czubek nosa unosił się do góry i wizualnie powiększał nozdrza. Od tego momentu księżna zaczęła wyglądać gorzej.

Niektórzy eksperci uważają, że wykonała również powiększenie ust. Jednak dziwny kształt nie jest wynikiem pracy lekarzy. W rzeczywistości Cayetana cierpiała na rzadką chorobę, która spowodowała obrzęk określonej części twarzy.

foto: kakao.im

Od 55 lat i aż do końca życia księżna nieustannie odwiedzała specjalistów, aby poddać się liftingowi. W rezultacie jej skóra wyglądała na tak napiętą, że odnosiło się wrażenie jakby mogła pęknąć. Widok nie należał do najprzyjemniejszych.

Z jakiegoś powodu Alba skróciła także brodę. W połączeniu z ustami wygląda to wręcz przerażająco. Pojawienie się starszej księżnej było przedmiotem wielu dyskusji. Ktoś pomyślał, że mogłaby zachowywać się skromniej, inni wręcz przeciwnie, uważali, że można wziąć z niej przykład.

foto: kakao.im

Należy zauważyć, że w garderobie czcigodnej damy było mnóstwo kontrowersyjnych ubrań: sukienki w jaskrawych kolorach i rzeczy z dużym dekoltem, a nawet dziwne dodatki, takie jak śmieszne kwiaty. Ale jednocześnie Cayetana była niesamowicie charyzmatyczna i niezwykła. Można powiedzieć, że była hiszpańską księżną Dianą.

foto: kakao.im

foto: kakao.im

Główne zdjęcie: kakao.im