Na świecie istnieją rzadkie nietypowe rasy, które rzadko można znaleźć na ulicach naszych miast. Hodowane zwierzęta są bardzo urocze i inteligentne, zaskakujące jest, że nie stały się jeszcze popularne. Proponujemy Ci przyjrzenie się przedstawicielom pięciu takich ras.

foto: mimimetr.me

Goldendoodle

Mieszaniec rasy golden retriever z pudlem, wyhodowany w latach 90. W Stanach Zjednoczonych Goldendoodles są bardzo znane, chociaż rasa nie została uznana przez żaden klub hodowców psów. Te zwierzaki mają dobroduszny charakter, są absolutnie pozbawione agresji i są bardzo inteligentne. Świetna opcja dla rodziny z małymi dziećmi.

foto: mimimetr.me

Vestipu

Kolejny pudel skrzyżowany z West Highland White Terrier. Efektem zmieszania jest uroczy zwierzak średniej wielkości o wzruszającym wyglądzie. Pomimo niskiego wzrostu Vestipu jest dość odważny i bardzo inteligentny. Ponadto jest przyjazny dzieciom i innym zwierzętom. Pies ma krnąbrne usposobienie, które należy skorygować wczesnym szkoleniem. Vestipu jest znakomitym stróżem, czule strzegąc swojego terytorium.

foto: mimimetr.me

Cockapoo

Amerykańska nietypowa rasa, wyhodowana ze skrzyżowania cocker spaniela i pudla miniaturowego. Przedstawiciele tej rasy są aktywni, inteligentni i weseli. Są niesamowicie uroczy i łatwo rozkochują w sobie każdego nieznajomego. Takie psy uwielbiają czułość i delikatność, a w przypadku braku przejawów miłości okażą swoje niezadowolenie właścicielowi.

foto: mimimetr.me

Cavapoo

Ten zabawny zwierzak to mieszaniec Cavalier King Charles Spaniel i Pudel. Wspaniały towarzysz rodziny, lojalny, miły i nieagresywny. Łatwo kontaktuje się z innymi rasami. Pies jest łatwy do wyszkolenia i posłusznie wykonuje wszystkie polecenia.

foto: mimimetr.me

Morki

Piesek powstał ze skrzyżowania Maltańczyka i Yorkshire Terriera. Przedstawicieli tej rasy mogą bardzo się od siebie różnić. Niektórzy z nich bardziej przypominają Yorki, a inni wręcz przeciwnie, wyglądają jak maltańczyki. Z reguły Morki są bardzo zabawne i aktywne, mają przyjazne i towarzyskie usposobienie. Cechują się uporem, dlatego muszą być wychowywane od szczeniaka.

foto: mimimetr.me

Główne zdjęcie: mimimetr.me