Po co mi są inne? Nie chcę być wagonem, w który wsiadają i z którego wysiadają”.

Alfredo James Pacino to amerykański aktor teatralny i filmowy, reżyser, scenarzysta. Najbardziej znany z ról gangsterów - Michael Corleone w trylogii „Ojciec chrzestny” Francisa Forda Coppoli i Tony Montana w filmie Briana De Palmy „Człowiek z blizną”. Rola Franka Slade'a w „Zapach kobiety” przyniosła aktorowi Oscara za najlepszego aktora.

1. Nie potrzebuję pięknej żony, za pieniądze mogę nadać jej dowolny wygląd. Nie chcę bogatej. Mam już wszystko. Nie potrzebuję czułości. Prawie wszystkie kobiety stają się takie dla moich pieniędzy, a te, które tego nie robią, mogę je rozkochać w sobie. Potrzebuję porządnej żony. Lojalności i dobrej reputacji nie da się kupić za żadne pieniądze na świecie.

2. Nigdy nikomu niczego nie wyjaśniaj - każdy zrozumie to tak, jak dla niego korzystne.

3. Jako dziecko modliłem się do Boga o rower... potem zdałem sobie sprawę, że Bóg działa inaczej... Ukradłem rower i zacząłem modlić się do Boga o przebaczenie.

4. Pierwsza zasada to się nie poddawać. Druga zasada to zapamiętanie pierwszej zasady.

5. Łatwo jest oszukać oko, ale trudno oszukać serce.

6. To prawda, mam mądrość życiową. Musisz mieszkać ze mną przez 50 lat, żeby zacząć rozumieć, o czym mówię.

7. Moja mama zmarła, zanim odniosłem sukces. Pamiętam, że miałem dziesięć lat. Nasze mieszkanie znajdowało się na ostatnim piętrze. Było szalenie zimno. Z dołu, z ulicy, moi przyjaciele wołali bym dołączył do nich, a moja mama mi nie pozwala. Byłem strasznie zły i wrzeszczałem na nią bez przerwy. Znosiła moje wyrzuty. I w ten sposób uratowała mi życie. Widzisz, wszystkich tych kumpli, którzy wtedy wołali mnie na ulice, nie ma już na świecie. Chciała, żebym nie włóczył się po ulicach do późna, a odrabiał lekcje. I właśnie z tego powodu siedzę tutaj i rozmawiam z wami. To bardzo proste, prawda? Ale jesteśmy tacy zapominalscy...

7. Kluczem do sukcesu jest pragnienie, które ciągle we mnie płonie.

8. Często nazywają mnie nudziarzem, arogantem i mizantropem. Ostrzegam wszystkich: w rzeczywistości jestem znacznie gorszy.

9. Był rok, kiedy byłem ogromnie uzależniony od alkoholu i leków przeciwbólowych. Nawiasem mówiąc, od dawna zrezygnowałem z tego wszystkiego. Ale teraz siedzę na ceremoniach i myślę: „Czy dojdę do sceny, jeśli dostanę nagrodę? Nie jestem pewny".

10. Nie rozumiem, dlaczego ludzie nienawidzą biseksualistów, gejów i lesbijek? W mojej głowie nie ma na to żadnego wytłumaczenia. Myślę, że nie jest ważne, w kim jesteś zakochany... w kobiecie czy mężczyźnie. Kochasz - i to jest najważniejsze!

11. Był czas, kiedy dostarczałem do kiosków gazetę o nazwie Show Business. Nigdy nie zapomnę, ile mi płacono: dwanaście dolarów. Dziesięć i dwa dolary. Natychmiast wymieniałem dziesięć i miałem dwanaście jednodolarowych banknotów. Płacąc w barze plujesz na dolara z pliku, a wydaje się, że masz dużo pieniędzy.

12. Książki i sztuka pomogły mi zrozumieć siebie i otaczający mnie świat, nastąpiła zmiana, stałem się poważniejszy.

13. Duma i arogancja są sługami diabła. Jeśli nie możesz ich kontrolować, zaczną cię kontrolować.

14. Chociaż grałem kucharza w „Frankie i Johnny”, nie proś mnie o gotowanie. Jeśli nagle zacznę gotować, wszystko skończy się morderstwem. Naprawdę. Mogę odgrywać różne rolę, ale gotowania obiadu - nie.

Główne zdjęcie: leafclover.club