Adriano Celentano nie trzeba przedstawiać. Jego wspaniały talent jako aktora i piosenkarza od dawna jest zasłużenie doceniony przez miliony ludzi na całym świecie. Jego filmy podbiły i nadal podbijają widzów nowego pokolenia.

Nic dziwnego, że tak charyzmatyczny przystojny Włoch jak Adriano cieszył się ogromną popularnością wśród kobiet, ale wolał jedną ze wszystkich i na całe życie - Claudię Marie.

W tym roku para obchodziła 54 lata małżeństwa! Podobnie jak inne pary, Adriano i Claudia mieli kłótnie, konflikty i kiedyś doszło prawie do rozwodu, ale mimo to są w sobie szaleńczo zakochani!

Para poznała się po raz pierwszy w 1963 roku na planie filmu „Uno Strano tipo”. Claudia od razu wywarła na aktorze niezapomniane wrażenie i on zaczął nią się opiekować, ale dziewczyna nie poddała się tak łatwo, bez względu na to, jak Adriano ją błagał o randkę, wszystko szło na marne.

Na ratunek zakochanemu mężczyźnie przyszedł pewien przypadek, gdy na planie Claudia przypadkowo rozlała wodę na przewody, nastąpiło zwarcie, z którego pękło kilka abażurów i kawałki zostawili ślady na twarzy Adriano. Dziewczyna była przestraszona i pobiegła do aktora, aby przeprosić, ale Adriano skorzystał z sytuacji i powiedział, że tylko randka może naprawić jej czyn, a ona musiała się zgodzić.

foto: binokl.cc

Romans szybko dobiegł końca, gdy Celentano wyjechał w trasę koncertową, a dziewczyna postanowiła z nim nie jechać. Będąc z dala od Claudii, Adriano zdał sobie sprawę, że ona jest dokładnie tym, czego potrzebuje w życiu i natychmiast spakował swoje torby i wrócił w ramiona ukochanej.

foto: binokl.cc

Adriano to nie tylko wspaniały aktor, ale także wspaniały piosenkarz, którego koncerty odbywały się w wielu krajach. Pewnego razu na jednym ze swoich koncertów, na który wcześniej zaprosił Claudię, wyznał jej miłość ze sceny, na oczach wszystkich swoich fanów! Tak więc rozpoczęła się nowa szansa na ich związek, który miał przerodzić się w coś więcej.

foto: binokl.cc

Wesele zagrali cicho, 14 lipca 1964 roku o trzeciej nad ranem. Wśród zaproszonych na uroczystość byli tylko ci najbliżsi i najdrożsi.

Po pewnym czasie Claudia postanowiła porzucić karierę i poświęcić się rodzinie, do tego czasu para miała już troje dzieci. Została asystentką męża, jego muzą i inspiracją.

foto: binokl.cc

Namiętny i gorący charakter włoskiej pary czasami dawał o sobie znać, więc gdy dziennikarze znaleźli Celentano leżącego na torach, jak się okazało, pokłócił się z żoną i postanowił popełnić samobójstwo. Potem scena rozegrała się przed dziennikarzami jak z filmu: pojawia się żona, płacze i rzuca się ze łzami na Adriano, błagając go, by przestał, i oczywiście, jak to zwykle bywa, aktor zeskoczył z torów tuż przed nadjeżdżającym pociągiem, po czym para pocałowała się i zniknęła.

foto: binokl.cc

Pewnego razu Celentano, wchodząc w rolę nowego filmu, ćwiczył swój taniec na ulicy, blokując w ten sposób ruch na drodze.

foto: binokl.cc

Jak już powiedzieliśmy, ich związek prawie skończył się rozwodem, stało się to podczas kręcenia filmów „Poskromienie złośnicy” i „Innamorato Pazzo”, kiedy nasz bohater miał romans ze swoją koleżanką Ornella Muti.

foto: binokl.cc

Wtedy Claudia zabrała dzieci i wyprowadziła się, aby jakoś przekonać Celentano do rozsądku. Najwyraźniej romans tej pary był tak burzliwy, że podobno Ornella rozwiodła się z mężem, czekając na propozycję ślubu od Celentano, ale on wolał swoją rodzinę i wrócił do żony.

foto: binokl.cc

Teraz starsza para mieszka na przedmieściach Mediolanu, prowadzą spokojne życie i cieszą się każdym dniem spędzonym razem.

foto: binokl.cc

Oto historia długiej i wspaniałej miłości, która trwa od ponad pół wieku!

Główne zdjęcie: binokl.cc