Grupa AC / DC jest słusznie uważana za legendarną. Można powiedzieć, że byli pionierami gatunku hard rock. Zespół został założony w Sydney w 1973 roku przez braci Malcolma i Angusa Youngów. W trakcie swojej kariery zespół sprzedał ponad 200 milionów albumów na całym świecie. Najbardziej udanym albumem w ich twórczości jest „Back in Black”. Sprzedał się w 22 milionach egzemplarzy w samych Stanach Zjednoczonych. Teraz jest to najbardziej znana grupa z Australii.

Piosenka „Highway To Hell” z albumu o tej samej nazwie została wydana w 1979 roku. W tłumaczeniu na język polski oznacza „drogę do piekła”. Nazwa jest w duchu prawdziwego rock and rolla. Album zajął 20 miejsce na liście „100 najlepszych albumów rockowych wszech czasów” według magazynu Classic Rock. Sama kompozycja zaczęła być regularnie wykonywana na koncertach zespołu. Trudno znaleźć kogoś, kto nigdy nie słyszał tej piosenki.

Niesamowita piosenka! Co za dźwięk gitary. W starych nagraniach jest coś nieuchwytnego. Wokale to prawdziwy rock and roll.

A teraz dla waszej uwagi cover utworu „Highway To Hell”.

Source: youtube.com

Główne zdjęcie: google.com