Uważa się, że balet jest dostępny tylko dla delikatnych dziewcząt. Ale nowoczesne podejście do tej formy sztuki zmienia wszystko. Przykładem tego jest brazylijska baletnica Julia Del Bianco. Jest ona profesjonalną baletnicą o dużych rozmiarach.

Julia od wczesnego dzieciństwa ćwiczy balet. Nawet kiedy mieszkała w małym miasteczku Limeira, w którym się urodziła, jej hobby było krytykowane. Dokładniej, krytykowali figurę dziewczyny. Jest naturalnie pulchna, a dyskusja o wadze, która nieustannie toczyła się wśród młodych baletnic, tylko pogorszyła jej stan emocjonalny.

Ale mała panna Del Bianco słusznie zauważyła: nikt nie ma prawa odbierać jej marzeń z powodu swoich własnych uprzedzeń. Sarkastyczne komentarze, które napotkała, zwłaszcza gdy była nastolatką, nie zniechęciły jej chęci bycia baletnicą.

Musiała długo pracować, aby uzyskać taką samą plastykę, co inne baleriny. Ale dziewczyna brała udział w wielu przedstawieniach baletowych, w tym klasycznych. Na przykład z powodzeniem zatańczyła „La Bayadere” w jednym z teatrów w swoim rodzinnym mieście.

Julia powiedziała, że ​​niektórzy ludzie ukrywają odrzucenie, dbając o jej zdrowie. Ale nie przyjmuje ich krytyki: „Tak, nawet dla osób o normalnej wadze są to obciążenia. Rozumiem, że moje stawy są pod zwiększonym obciążeniem, dlatego regularnie chodzę do lekarzy. Na szczęście nie miałam żadnych poważnych obrażeń ”.

Podczas pandemii występy dziewczyny zostały przerwane. Ale przeszła do Internetu.

Teraz aktywnie prowadzi swoje sieci społecznościowe i organizuje lekcje wideo na odległość dla innych dziewcząt i kobiet, które chcą rozpocząć karierę w balecie.

Główne zdjęcie: lemurov.net