Jest niesamowicie zadowolony ze swoich umiejętności.

Jeszcze go nie ma w Księdze Rekordów Guinnessa, ponieważ ustalanie i zapisywanie rekordów to biurokratyczny i kłopotliwy proces. Jedno zgłoszenie i potwierdzenie wideo to za mało, należy przejść szereg procedur. Ale dla rodziny Molloy z Canandaigua w Nowym Jorku wszystko jest już jasne: ich pies Finley jest rekordzistą! Co więcej, w tak rzadkiej nominacji.

Golden Retriever o imieniu Finley może triumfować

Kilka lat temu młody Finley w jakiś sposób dał się tak ponieść zbieraniu piłek, że przynosił po 4 sztuki na raz. Właściciele byli zdumieni i postanowili rozwinąć jego talent. Finley zawsze lubił grać starymi piłeczkami tenisowymi, a ponieważ był posłuszny, wcześnie nauczył się zbierać je do kosza. Z biegiem czasu stało się to elementem gry - zbierać w jak najkrótszy czas wszystkie rozrzucone piłeczki, po czym pies zdał sobie sprawę, że noszenie pojedynczo nie opłaca się. I tak zaczęła się droga do rekordu.

foto: storyfox.ru

Oprócz zamiłowania do przeciągania piłek Finley niczym się nie różni. Chociaż nie, ma już profesjonalną rozwiniętą umiejętność - pies może bardzo szeroko otwierać pysk, a jego policzki poruszają się prawie jak u chomika, aby pomieścić piłki. Z 4-5 nie jest to trudne, ale żeby wziąć szóstą, musi pomóc sobie łapami. Ale może to zrobić w każdej chwili, kiedy tylko zechce! Jest niesamowicie zadowolony ze swoich umiejętności, widać to gołym okiem.

Source: youtube.com

Poprzedni rekord, 5 piłek, pochodzi z 2003 roku i należy do innego retrievera, Ogi. Rodzina Molloy jest przekonana, że ​​wkrótce oficjalnie zarejestrują rekord swojego zwierzaka.

Główne zdjęcie: storyfox.ru