30 sierpnia 2017 roku Louise Hay zmarła w wieku 90 lat... Ale jej mądre rady wciąż są żywe i wspierają nas.

Mądre rady Louise Hay, jak pokochać siebie

1. Przestań krytykować. Natychmiast przestań krytykować. Krytyka nikogo nie zmienia. Nie krytykuj siebie. Zaakceptuj siebie takim, jakim jesteś. Kiedy krytykujesz siebie, zmiany są negatywne. Kiedy akceptujesz siebie, pozytywnie się zmieniasz.

2. Przestań się zastraszać, terroryzować własnymi myślami. To straszny sposób życia. Znajdź sobie przyjemny dla siebie obraz (dla mnie to żółta róża) i natychmiast przełącz się ze strasznych myśli na przyjemne.

3. Bądź hojny, miły i cierpliwy. Bądź hojny dla siebie. Bądź dla siebie dobry. Bądź cierpliwy, gdy uczysz się nowego sposobu myślenia. Traktuj siebie jak prawdziwie kochaną osobę.

4. Bądź miły dla swojego umysłu. Nienawidzić siebie to nienawidzić swoje myśli. Nie powinieneś tego robić. Lepiej to zmień.

5. Chwal siebie. Krytyka niszczy wewnętrznego ducha. Chwała go wzmacnia. Chwal się tak często, jak to możliwe. Powiedz sobie, jak dobrze radzisz z każdą małą rzeczą.

6. Wesprzyj się. Znajdź sposoby, aby się wesprzeć. Zwróć się do znajomych i pozwól im pomóc. Proszenie o pomoc, gdy jej potrzebujesz, jest naturalne.

7. Kochaj swoje wady. Uświadom sobie, że sam je stworzyłeś, aby zaspokoić niektóre z Twoich potrzeb. Szukasz teraz nowych, pozytywnych sposobów zaspokojenia swoich potrzeb. Więc delikatnie zacznij zmieniać swoje stare negatywne stereotypy zachowania.

8. Dbaj o swoje ciało. Naucz się dobrze jeść. Jakiego jedzenia potrzebuje Twój organizm, aby utrzymać optymalną energię i witalność? Naucz się ćwiczyć. Które ćwiczenia sprawiają ci przyjemność? Kochaj i szanuj „świątynię”, w której mieszkasz.

9. Pracuj z lustrem. Częściej patrz sobie w oczy. Pokaż swoje uczucia wzrastającej miłości do siebie. Patrząc w lustro, wybacz sobie. Patrząc w lustro, porozmawiaj z rodzicami i wybacz im. Przynajmniej raz dziennie powiedz sobie: „Kocham cię. Naprawdę cię kocham"

10. Zrób to teraz. Nie czekaj, aż sytuacja się poprawi, schudniesz, albo znajdziesz nową pracę lub nawiążesz nowe znajomości. Zacznij teraz i daj z siebie wszystko.

Główne zdjęcie: leafclover.club